Wpresidence -Theme Core Functionality 3.6.0 - en to da translation catalogue (2070 entries)

en:   Leave these blank in order to get the general map settings.
da:  Forlad disse blanke for at få de generelle kortindstillinger.

en:   Unlimited listings
da:   Ubegrænset antal lister

en:   remaining
da:   resterende

en:   unlimited
da:   ubegrænset

en:  DO NOT USE "type" as this name is reserved by WordPress
da:  BRUG IKKE "type", da dette navn er reserveret af WordPress

en:  Featured listings
da:  Udvalgte lister

en:  Free Membership - no of free listings for new users
da:  Gratis medlemskab - ingen gratis opslag for nye brugere

en:  Listings
da:  Annoncer

en:  Order in listing page
da: Rækkefølge på ejendomsliste

en:  click to add currency
da:  klik for at tilføje valuta

en:  click to add field
da:  klik for at tilføje felt

en:  more articles
da:  flere artikler

en:  more listings
da:  flere lister

en:  remaining
da:  resterende

en:  remaining
da:  resterende

en:  to
da:  til

en: "Media Header" type for Property Page?
da: "Media Header"-type til ejendomsside?

en: "Media Section" Type (images & video)
da: type "Mediesektion" (billeder og video)

en: %city% will be replaced by user city
da: %city% vil blive erstattet af brugerens by

en: %property_id as  property ID, %title as property title, %realtor_name as realtor name, %realtor_phone as realtor phone,, %realtor_mobile as realtor mobile,use text mode and <br class=""> tag for new line, <p class=""> for a new paragraph,
    <span class=""> for styling.
da: %property_id som ejendoms-ID, %title som ejendomstitel, %realtor_name som ejendomsmæglerens navn, %realtor_phone som ejendomsmæglerens telefon,, %realtor_mobile som ejendomsmæglerens mobil, brug teksttilstand og <br class=""> tag for ny linje, <p class=""> for et nyt afsnit,
    <span class=""> til styling.

en: %reset_link as reset link
da: %reset_link som nulstillet link

en: %user_login_register as new username and %user_email_register as new user email
da: %user_login_register som nyt brugernavn og %user_email_register som ny bruger-e-mail

en: %user_login_register as new username, %user_pass_register as user password, %user_email_register as new user email
da: %user_login_register som nyt brugernavn, %user_pass_register som brugeradgangskode, %user_email_register som ny bruger-e-mail

en: %user_login_register as new username, %user_pass_register as user password, %user_email_register as new user email,use text mode and <br class=""> tag for new line, <p class=""> for a new paragraph,
    <span class=""> for styling.
da: %user_login_register som nyt brugernavn, %user_pass_register som brugeradgangskode, %user_email_register som ny bruger-e-mail, brug teksttilstand og <br class=""> tag for ny linje, <p class=""> for et nyt afsnit,
    <span class=""> til styling.

en: %user_pass as user password
da: %user_pass som brugeradgangskode

en: (*date)
da: (*dato)

en: (*numeric)
da: (*numerisk)

en: (*text)
da: (*tekst)

en: ***Please understand that we cannot add here color controls for all theme elements & details. Doing that will result in a overcrowded and useless interface. These small details need to be addressed via custom css code
da: ***Forstå venligst, at vi ikke kan tilføje farvekontrol for alle temaelementer og detaljer. Det vil resultere i en overfyldt og ubrugelig grænseflade. Disse små detaljer skal løses via tilpasset css-kode

en: *Hold CTRL for multiple selection.
da: * Hold CTRL nede for flere valg.

en: *Numeric field. Type no of results wish to show on listing page for each category.
da: *Numerisk felt. Indtast antallet af resultater, der skal vises på opslagssiden for hver kategori.

en: *Sticky sidebar will go over sticky footer, if enabled.
da: *Sticky sidebar vil gå over sticky footer, hvis det er aktiveret.

en: , create a ticket with your request and we will offer a free quote.
da: opret en billet med din forespørgsel, så giver vi dig et gratis tilbud.

en: 100% width column
da: 100% bredde kolonne

en: 2 columns: 1/3 + 2/3
da: 2 søjler: 1/3 + 2/3

en: 2 columns: 2/3 + 1/3
da: 2 søjler: 2/3 + 1/3

en: 2 equal columns
da: 2 lige store søjler

en: 3 columns: 1/2 + 1/4 + 1/4
da: 3 søjler: 1/2 + 1/4 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/2 + 1/4
da: 3 søjler: 1/4 + 1/2 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/4 + 1/2
da: 3 søjler: 1/4 + 1/4 + 1/2

en: 3 equal columns
da: 3 lige store søjler

en: 4 equal columns
da: 4 lige store søjler

en: <strong> %s</strong> Featured Listing | <strong>%s</strong> Featured Listings
da[0]: <strong> %s</strong> Udvalgt liste

en: <strong> %s</strong> Listing | <strong>%s</strong> Listings
da[0]: <strong> %s</strong> Liste

en: A high number will increase the response time and server load. Use a number that works for your current hosting situation. Put -1 for all pins.
da: Et højt tal vil øge svartiden og serverbelastningen. Brug et tal, der passer til din nuværende hostingsituation. Sæt -1 for alle pins.

en: A password will be e-mailed to you
da: Et password vil blive sendt til dig

en: Accordion Open/Close Status
da: Trækspil åben/luk Status

en: Accordion Open/Close status
da: Status for harmonika åben/luk

en: Account Downgraded
da: Konto nedgraderet

en: Action
da: Aktion

en: Action Categories
da: Handlingskategorier

en: Action Id's
da: Handlings-id'er

en: Action category
da: Handlingskategori

en: Action is not allowed.
da: Handling er ikke tilladt.

en: Active Life
da: Aktivt liv

en: Active Menu Font Color
da: Aktiv menu skriftfarve

en: Add Agency
da: Tilføj firma

en: Add Agent
da: Tilføj agent

en: Add Currencies for Multi Currency Widget.
da: Tilføj valutaer til Multi Currency Widget.

en: Add Custom Field
da: Tilføj special felt

en: Add Developer
da: Tilføj udvikler

en: Add Invoice
da: Tilføj Faktura

en: Add Membership Packages
da: Tilføj medlemskabspakker

en: Add Message
da: Tilføj Besked

en: Add New Agency
da: Tilføj nyt agentur

en: Add New Agency Action
da: Tilføj ny agentur-handling

en: Add New Agency Category
da: Tilføj ny bureaukategori

en: Add New Agency City
da: Tilføj ny agenturby

en: Add New Agency County / State
da: Tilføj nyt agentur Amt / stat

en: Add New Agency Neighborhood
da: Tilføj nyt agentur-nabolag

en: Add New Agent
da: Tilføj ny mægler

en: Add New Agent Action
da: Tilføj ny agent-handling

en: Add New Agent Category
da: Tilføj ny agentkategori

en: Add New Agent City
da: Tilføj ny agentby

en: Add New Agent County / State
da: Tilføj ny Agent Kommune / Land

en: Add New Agent Neighborhood
da: Tilføj ny Agent Områder

en: Add New City
da: Tilføj ny by

en: Add New County / State
da: Tilføj ny Kommune

en: Add New Developer
da: Tilføj ny udvikler

en: Add New Developer Action
da: Tilføj ny udviklerhandling

en: Add New Developer Category
da: Tilføj ny udviklerkategori

en: Add New Developer City
da: Tilføj ny udviklerby

en: Add New Developer County / State
da: Tilføj ny udvikler Amt / stat

en: Add New Developer Neighborhood
da: Tilføj nyt udviklerkvarter

en: Add New Feature
da: Tilføj ny feature

en: Add New Invoice
da: Tilføj Ny Faktura

en: Add New Membership Package
da: Tilføj ny medlemskabspakke

en: Add New Message
da: Skriv en ny besked

en: Add New Neighborhood
da: Tilføj nyt Område

en: Add New Property
da: Tilføj ny ejendom

en: Add New Property Category
da: Tilføj ny ejendoms kategori

en: Add New Searches
da: Tilføj nye søgninger

en: Add New Status
da: Tilføj ny status

en: Add New Type
da: Tilføj Ny type

en: Add Properties in theme slider by ID. Place here the Listings Id separated by comma.
da: Tilføj ejendomme i temaets slider efter ID. Placer her Listings Id adskilt af komma.

en: Add Property
da: Tilføj ejendom

en: Add Searches
da: Tilføj søgninger

en: Add a number or leave blank to show all reviews
da: Tilføj et nummer eller lad det være tomt for at vise alle anmeldelser

en: Add content for the package
da: Tilføj indhold til pakken

en: Add logo top margin top as a number (ex: 10)
da: Tilføj logoets øverste margen som et tal (f.eks.: 10)

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories.</br>For speed reason, you MUST add pins if you change categories and actions names. </br>The Pins retina version must be uploaded at the same time (same folder) as the original pin, and with the same name and an additional _2x at the end. Help here:
da: Tilføj nye Google Maps-nåle til enkelthandlinger / enkeltkategorier.</br>Af hastighedsårsag SKAL du tilføje stifter, hvis du ændrer kategorier og handlingsnavne. </br>Pins retina-versionen skal uploades på samme tid (samme mappe) som den originale pin og med det samme navn og en ekstra _2x i slutningen. Hjælp her:

en: Add new plan
da: Tilføj ny plan

en: Add placeholder image
da: Tilføj pladsholderbillede

en: Add reCaptcha to register form?
da: Tilføj reCaptcha til registreringsformularen?

en: Add the ID of the property you want to show
da: Tilføj ID for den ejendom, du vil vise

en: Add the image for the contact page contact area. Minim 350px wide for a nice design.
da: Firma navn

en: Add, edit or delete property custom fields.
da: Tilføj, rediger eller slet brugerdefinerede felter til egenskaber.

en: Additional Price Info
da: Yderligere prisoplysninger

en: Additional Price Info (use only numbers):
da: Yderligere prisoplysninger (brug kun tal):

en: Address
da: Adresse

en: Address and Map Location
da: Adresse og kortplacering

en: Address row
da: Adresse række

en: Address will display on 1,2 or 3 columns
da: Adressen vises i 1, 2 eller 3 kolonner

en: Address(*only street name and building no):
da: Adresse (*kun gadenavn og bygningsnummer):

en: Address:
da: Adresse:

en: Admin - Expired Listing
da: Admin - Udgået lejemål

en: Admin - New wire Transfer
da: Admin - Ny bank overførsel

en: Admin Should approve the reviews
da: Admin bør godkende anmeldelserne

en: Adress
da: Adresse

en: Advanced
da: Avanceret

en: Advanced Search
da: Avanceret Søgning

en: Advanced Search Background Color
da: Baggrundsfarve til avanceret søgning

en: Advanced Search Background color Opacity
da: Avanceret søgning Baggrundsfarve Opacitet

en: Advanced Search Colors
da: Avancerede søgefarver

en: Advanced Search Display
da: Visning af avanceret søgning

en: Advanced Search Fields Font Color
da: Avancerede søgefelter Skriftfarve

en: Advanced Search Fields Tab Background Color
da: Fanen Avancerede søgefelter Baggrundsfarve

en: Advanced Search Fields Tab Background Color. Applies for non active tabs with Search type 6 and 8.
da: Avancerede søgefelter Fane Baggrundsfarve. Gælder for ikke-aktive faner med søgetype 6 og 8.

en: Advanced Search Fields Tab Font Color
da: Fanen Avancerede søgefelter Skriftfarve

en: Advanced Search Fields Tab Font Color. Applies for non active tabs with Search type 6 and 8.
da: Avancerede søgefelter Fane skriftfarve. Gælder for ikke-aktive faner med søgetype 6 og 8.

en: Advanced Search Font Color
da: Avanceret søgning Skriftfarve

en: Advanced Search Form
da: Avanceret søgeformular

en: Advanced Search Shortcode
da: Avanceret søgning

en: Advanced Search Type?
da: Avanceret søgetype?

en: After Columns - Full row
da: Efter kolonner - fuld række

en: After Label for Additional Price info
da: Efter etiket for yderligere prisoplysninger

en: After Label for Additional Price info (*for example "per month"):
da: Efter Label for yderligere prisoplysninger (*for eksempel "pr. måned"):

en: After Price Label(*for example "per month"):
da: Pris (ex: "Pr. måned")

en: After Tab
da: Efter fanen

en: Agency
da: Agentur

en: Agency Action Categories
da: Agenturets handlingskategorier

en: Agency Action Category Page
da: Kategoriside for agenturets handlinger

en: Agency Area Page
da: Agenturets område side

en: Agency Categories
da: Agenturets kategorier

en: Agency Category Page
da: Agenturets kategoriside

en: Agency City
da: Agentur By

en: Agency City Page
da: Agenturets byside

en: Agency County / State
da: Agentur Amt/stat

en: Agency County/State Page
da: Agentur Amt/Stat Side

en: Agency Neighborhood
da: Agentur Nabolag

en: Agency Page
da: Agenturets side

en: Agency Settings
da: Agentur-indstillinger

en: Agency opening hours:
da: Agenturets åbningstider:

en: Agent Action Categories
da: Kategorier af agenthandlinger

en: Agent Action Category Page
da: Kategoriside for agenthandlinger

en: Agent Area Page
da: Side med agentområde

en: Agent Card & Blog Card Design
da: Design af agentkort og blogkort

en: Agent Categories
da: Agentkategorier

en: Agent Categories Page
da: Side med agentkategorier

en: Agent City Page
da: Agentens byside

en: Agent County / State
da: Agent Kommune / Land

en: Agent County/State Page
da: Agentens land/stat-side

en: Agent Custom fields
da: Agentens brugerdefinerede felter

en: Agent First Name:
da: Agentens fornavn:

en: Agent Last Name:
da: Agentens efternavn:

en: Agent Lists
da: Agent-lister

en: Agent Neighborhood
da: Agent Områder

en: Agent Page
da: Agent-side

en: Agent Page - Select Sidebar Position
da: Agentside - Vælg sidebjælkeposition

en: Agent Page - Select the Sidebar
da: Agentside - Vælg sidepanelet

en: Agent Review Posted
da: Agentanmeldelse offentliggjort

en: Agent Settings
da: Agentindstillinger

en: Agent Unit Card.
da: Agent Enhedskort.

en: Agent Unit card
da: Agent Enhedskort

en: Agent Unit/Card min height
da: Agent Enhed/kort min. højde

en: Agent Unit/Card min height(works on agent lists and agent taxonomy)
da: Agentenhed/kort min. højde (fungerer på agentlister og agenttaksonomi)

en: Agent custom data
da: Brugerdefinerede agentdata

en: Agents
da: Agenter

en: Albania
da: Albanien

en: Algeria
da: Algeriet

en: All Listings
da: Alle annoncer

en: All Types
da: Alle typer

en: Allow login via Facebook?
da: Tillade login via Facebook?

en: Allow login via Google?
da: Tillade login via Google?

en: Allow login via X - Twitter?
da: Tillad login via X - Twitter?

en: Allow login via X - Twitter? (works only over https)
da: Tillad login via X - Twitter? (virker kun via https)

en: Already Subunit for
da: Allerede underenhed til

en: Amenities and Features
da: Faciliteter og funktioner

en: Amenities and Features Label in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Label for faciliteter og funktioner i fanen. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist.

en: Amenities and Features Label. Set it blank if you don't want to appear.
da: Label for faciliteter og funktioner. Sæt den blank, hvis den ikke skal vises.

en: Amenities and Features for Advanced Search
da: Faciliteter og funktioner til avanceret søgning

en: Antarctica
da: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
da: Antigua og Barbuda

en: Appearance
da: Udseende

en: Applies for Categories, Types, States, Cities and Areas dropdowns.
da: Gælder for rullemenuerne Kategorier, Typer, Stater, Byer og Områder.

en: Applies for global header media with google maps, except advanced search results, properties list and taxonomies pages.
da: Gælder for globale headermedier med google maps, undtagen avancerede søgeresultater, ejendomsliste og taksonomisider.

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: -74.155058).
da: Gælder for globale header-medier med google maps. Tilføj kun tal (f.eks. -74.155058).

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: 40.577906).
da: Gælder for globale header-medier med google maps. Tilføj kun tal (f.eks. 40.577906).

en: Applies for header google maps when set as global header media type, except property page.
da: Gælder for header google maps, når den er indstillet som global header-medietype, undtagen egenskabsside.

en: Applies for header google maps when set as global header media type.
da: Gælder for header google maps, når den er indstillet som global header-medietype.

en: Approved Listings
da: Godkendte Lejemål

en: Area
da: Areal

en: Area Id's
da: Område-id'er

en: Armenia
da: Armenien

en: Arts & Entertainment
da: Kunst og underholdning

en: Australia
da: Australien

en: Austria
da: Østrig

en: Auto scroll period
da: Periode for automatisk rulning

en: Auto scroll period in seconds - 0 for manual scroll, 1000 for 1 second, 2000 for 2 seconds and so on.
da: Perioden for automatisk rulning i sekunder - 0 for manuel rulning, 1000 for 1 sekund, 2000 for 2 sekunder osv.

en: Azerbaijan
da: Aserbajdsjan

en: Back to Login
da: Tilbage til Log Ind

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Background for Footer
da: Baggrund til sidefod

en: Bathrooms
da: Badeværelser

en: Bathrooms High to Low
da: Badeværelser fra høj til lav

en: Bathrooms Low to high
da: Badeværelser Lav til høj

en: Bathrooms(*only numbers):
da: Badeværelser (*kun tal):

en: Baths:
da: Badeværelser:

en: Beauty & Spas
da: Skønhed og kurbade

en: Bedrooms
da: Soveværelser

en: Bedrooms High to Low
da: Soveværelser høj til lav

en: Bedrooms Low to high
da: Soveværelser Lav til høj

en: Bedrooms(*only numbers):
da: Soveværelser (*kun tal):

en: Bedrooms:
da: Soveværelser:

en: Before Label for Additional Price Info
da: Før etiket for yderligere prisoplysninger

en: Before Label for Additional Price Info(*for example "from"):
da: Før etiket til yderligere prisoplysninger (*for eksempel "fra"):

en: Before Price Label(*for example "per month"):
da: Før prismærke (*for eksempel "pr. måned"):

en: Belarus
da: Hviderusland

en: Belgium
da: Belgien

en: Bill every x units
da: Regning hver x. enhed

en: Billing For
da: Fakturering for

en: Billing For :
da: Fakturering for :

en: Billing Time Unit :
da: Tidsenhed for fakturering :

en: Billing Type :
da: Faktureringstype :

en: Billing for
da: Fakturering for

en: Billing type
da: Faktureringstype

en: Blog List and Category/Archive - Select Card Design Type
da: Blogliste og kategori/arkiv - Vælg kortdesigntype

en: Blog Post Header -  Revolution Slider
da: Overskrift til blogindlæg - Revolution Slider

en: Blog Post Header Static Image
da: Statisk billede til blogindlæggets overskrift

en: Blog Post header image
da: Overskriftsbillede til blogindlæg

en: Blog Unit/Card min height
da: Blog Enhed/Kort min. højde

en: Booking no
da: Booking nej

en: Border Bottom Header Height
da: Kant Bund Header Højde

en: Border Bottom Header Height in px
da: Højde på nederste kant på overskrift i px

en: Border Bottom Sticky Header Height
da: Kant Bund Sticky Header Højde

en: Border Bottom Sticky Header Height in px
da: Kant nederst på klæbende overskrift Højde i px

en: Border Color
da: Kantfarve

en: Border Corner Radius
da: Radius af kanthjørne

en: Border Corner Radius for unit elements, like property unit, agent unit or blog unit etc
da: Border Corner Radius for enhedselementer, som ejendomsenhed, agentenhed eller bloggenhed osv

en: Bouvet Island
da: Bouvetøen

en: Box Shadow on elements like property unit
da: Boksskygge på elementer som ejendomsenhed

en: Box Shadow on elements like property unit. Type none for no shadow or put the css values like  0px 2px 0px 0px rgba(227, 228, 231, 1).
da: Box Shadow på elementer som property unit. Skriv none for ingen skygge, eller sæt css-værdier som 0px 2px 0px 0px rgba(227, 228, 231, 1).

en: Box Title
da: Boksens titel

en: Box Title goes here
da: Boksens titel skal stå her

en: Boxed Content Background Color
da: Baggrundsfarve for indhold i bokse

en: Brazil
da: Brasilien

en: BreadCrumbs
da: Brødkrummer

en: Breadcrumbs, Meta and Second Line Font Color
da: Breadcrumbs, Meta og anden linjes skriftfarve

en: British Indian Ocean Territory
da: Det britiske territorium i Det Indiske Ocean

en: Brunei Darussalam
da: Brunei

en: Bulgaria
da: Bulgarien

en: Button Size
da: Knap størrelse

en: Buy Package
da: Køb pakke

en: Calculate
da: Beregn

en: Cameroon
da: Cameroun

en: Cape Verde
da: Kap Verde

en: Card Designer
da: Kortdesigner

en: Categories
da: Kategorier

en: Categories row
da: Kategorier række

en: Category
da: Kategori:

en: Category Id's
da: Kategori Id'er

en: Category List
da: Kategoriliste

en: Category Tagline
da: Kategori Tagline

en: Category:
da: Kategori:

en: Cayman Islands
da: Caymanøerne

en: Central African Republic
da: Centralafrikanske Republik

en: Change Your Currency
da: Skift din valuta

en: Change text over header with user location?
da: Ændre tekst over header med brugerens placering?

en: Change the maximum height of the logo. Add only a number (ex: 60). Change Header height and sticky header height in Design -> Header Design.
da: Skift den maksimale højde på logoet. Tilføj kun et tal (f.eks. 60). Skift headerhøjde og sticky headerhøjde i Design -> Header Design.

en: Change the maximum width of the logo. Add only a number (ex: 200).
da: Skift den maksimale bredde på logoet. Tilføj kun et tal (f.eks. 200).

en: Check this help
da: Tjek denne hjælp

en: Checkout
da: Kasse

en: China
da: Kina

en: Choose how to display the listing images or video
da: Vælg, hvordan billederne eller videoen skal vises

en: Choose if agents should display randomly on page refresh.
da: Vælg, om agenter skal vises tilfældigt, når siden opdateres.

en: Choose the theme layout: wide or boxed.
da: Vælg temalayout: bredt eller i boks.

en: Choose what fields to show in the details row
da: Vælg, hvilke felter der skal vises i detaljerækken

en: Chose the similar listing display format - grid or list
da: Vælg visningsformat for lignende lister - gitter eller liste

en: Cities
da: Byer

en: City
da: Poststed

en: City Id's
da: By-id'er

en: City that has this area
da: By, der har dette område

en: Click "Save Changes" to generate file with map pins for the read from file map option set to YES.
da: Klik på "Save Changes" for at generere en fil med kortnåle for kortindstillingen read from file map, der er sat til YES.

en: Click and open Property Modal Window - Zillow style
da: Klik og åbn et ejendoms-modalvindue - Zillow-stil

en: Client Name
da: Borgers navn

en: Client name here
da: Kundens navn her

en: Cloud Marker Image
da: Billede af skymarkør

en: Columns
da: Kolonner

en: Columns (*works only for address, property details and features and amenities)
da: Kolonner (*fungerer kun for adresse, ejendomsoplysninger og funktioner og bekvemmeligheder)

en: Colums : 1 or 2
da: Kolonner : 1 eller 2

en: Company Address
da: Firma Adresse

en: Company Name
da: Firma navn

en: Company email
da: Firma e-mail

en: Company fax
da: Firma Fax

en: Company mobile
da: Firma Mobil

en: Company name for contact page
da: Firma til kontakt side

en: Company phone number.
da: Firma telefonnummer.

en: Company skype
da: Firma skype

en: Compose the address row in the card unit
da: Sammensæt adresselinjen i kortenheden

en: Compose the categories row in the card unit
da: Sammensæt kategorirækken i kortenheden

en: Congo, the Democratic Republic of the
da: Congo, The Democratic Republic Of The

en: Contact & Schedule Tour
da: Kontakt og planlæg rundvisning

en: Contact 7 Settings
da: Contact 7 indstillinger

en: Contact Form Settings
da: Indstillinger for kontaktformular

en: Contact Form Shortcode
da: Genvejskode til kontaktformular

en: Contact Me
da: Kontakt mig

en: Contact Page - Company HQ Latitude
da: Kontakt side - Firma HQ breddegrad

en: Contact Page - Company HQ Longitude
da: Kontakt side - Firma HQ længdegrad

en: Contact Page Details
da: Kontakt side oplysninger

en: Contact Us
da: Kontakt os

en: Contact form 7 code for agent
da: Kontaktformular 7-kode til agent

en: Contact form 7 code for agent (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
da: Kontaktformular 7-kode til agent (ex: [kontaktformular-7 id="2725" title="kontakt mig"])

en: Contact form 7 code for contact page
da: Contact form 7-kode til kontaktside

en: Contact form 7 code for contact page template (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
da: Kontaktformular 7-kode til skabelon for kontaktside (f.eks. [kontaktformular-7 id="2725" title="kontakt mig"])

en: Contact row
da: Kontakt række

en: Content
da: Indhold

en: Content Area Background Color
da: Baggrundsfarve for indholdsområdet

en: Content Area Internal Padding Bottom
da: Indholdsområde Indvendig polstring Bund

en: Content Area Internal Padding Left
da: Indholdsområde Intern polstring til venstre

en: Content Area Internal Padding Right
da: Indholdsområde Intern polstring Højre

en: Content Area Internal Padding Top
da: Indholdsområde Intern polstring Top

en: Content Background Color
da: Baggrundsfarve for indhold

en: Content Button Background
da: Baggrund for indholdsknap

en: Content Columns width
da: Indholdskolonnernes bredde

en: Content Text Color
da: Indhold tekst farve

en: Content Width (In Percent)
da: Indholdsbredde (i procent)

en: Content for
da: Indhold til

en: Content for New user admin notification
da: Indhold til administratormeddelelse om ny bruger

en: Content for New user notification
da: Indhold til notifikation om ny bruger

en: Content of the box
da: Æskens indhold

en: Content of the box goes here
da: Indholdet af kassen kommer her

en: Content of the package box
da: Pakkens indhold i kassen

en: Content options
da: Valg af indhold

en: Controls circle radius value for user geolocation pin. Type only numbers (ex: 400).
da: Styrer cirkelradiusværdien for brugerens geolokaliseringsnål. Skriv kun tal (f.eks.: 400).

en: Copy/paste below the custom map style code.
da: Kopier/indsæt den tilpassede kortstilkode nedenfor.

en: Copyright Message
da: Copyright-meddelelse

en: Cote d'Ivoire
da: Elfenbenskysten

en: Country
da: Land

en: Country:
da: Land:

en: County / State
da: Kommune / Land

en: County / State that has this city
da: Amt/stat, der har denne by

en: County State
da: Kommune

en: County/State
da: Amt/stat

en: County/State Id's
da: Kommune & Land ID

en: Cover Image
da: Coverbillede

en: Cover Image for video
da: Forsidebillede til video

en: Cover Image for videot
da: Forsidebillede til videot

en: Crm Contacts
da: Kontaktpersoner i Crm

en: Crm Leads
da: Crm-kundeemner

en: Crm List
da: Crm-liste

en: Crop
da: Afgrøde

en: Crop Images on lightbox
da: Beskær billeder i lightbox

en: Curacao
da: Curaçao

en: Currency Code
da: Valuta Kode

en: Currency For Paid Submission
da: Valuta for betalt annonce

en: Currency Label
da: Valuta-etiket

en: Currency Position
da: Nuværende placering

en: Currency Value
da: Valuta Værdi

en: Currency Value compared with the base currency
da: Valuta Værdi sammenlignet med basisvalutaen

en: Currency label - appears in front end in multi currency dropdown
da: Valutaetikette - vises i frontend i dropdown med flere valutaer

en: Currency label - will appear on front end
da: Valutaetikette - vises på forsiden

en: Currency symbol
da: Valuta-symbol

en: Currencyconverterapi.com Api Key
da: Currencyconverterapi.com Api-nøgle

en: Current Agency/Developer
da: Nuværende agentur/udvikler

en: Custom Colors Settings
da: Brugerdefinerede farver indstillinger

en: Custom Css
da: Brugerdefineret CSS

en: Custom Currency Symbol - *select it from the list above after you add it.
da: Brugerdefineret valuta symbol - *Vælg fra listen ovenfor, efter du har tilføjet det.

en: Custom Fields
da: Brugerdefinerede felter

en: Custom Fields are enabled and set from Advanced Search Form.
da: Brugerdefinerede felter aktiveres og indstilles fra Advanced Search Form.

en: Custom Template (for Advanced Users)
da: Brugerdefineret skabelon (for avancerede brugere)

en: Custom Templates lets you create your personalized design with pre-made templates for various sections.</br> Before starting, it is a good idea to look over our documentation located
da: Med Custom Templates kan du skabe dit personlige design med foruddefinerede skabeloner til forskellige sektioner.</br> Før du går i gang, er det en god idé at kigge vores dokumentation igennem

en: Custom link for
da: Brugerdefineret link til

en: Custom title instead of Description label.
da: Brugerdefineret titel i stedet for Description-label.

en: Custom title instead of Documents label.
da: Brugerdefineret titel i stedet for Documents label.

en: Custom title instead of Energy Savings label.
da: Brugerdefineret titel i stedet for Energy Savings-label.

en: Custom title instead of Multi Unit label(*for sub unit).
da: Brugerdefineret titel i stedet for Multi Unit label (* for underenhed).

en: Custom title instead of Multi Unit label.
da: Brugerdefineret titel i stedet for Multi Unit-label.

en: Custom title instead of Overview label.
da: Brugerdefineret titel i stedet for Overview label.

en: Custom title instead of Property Address label.
da: Brugerdefineret titel i stedet for etiketten Ejendomsadresse.

en: Custom title instead of Property Details label.
da: Brugerdefineret titel i stedet for etiketten Property Details.

en: Cyprus
da: Cypern

en: Czech Republic
da: Tjekkiet

en: Dashboard Buy Package Select Background
da: Dashboard Køb pakke Vælg baggrund

en: Dashboard Overview
da: Oversigt over dashboard

en: Dashboard Package Select
da: Dashboard-pakke Vælg

en: Dashboard Package Selected
da: Valgt instrumentbræt-pakke

en: Day
da: Dag

en: Days
da: Dage

en: Decimal points separator
da: Decimalpunkt-separator

en: Decimal points separator.
da: Decimalpunkt-separator.

en: Default
da: Standard

en: Default Map zoom (1 to 20)
da: Standard kortzoom (1 til 20)

en: Default Mortgage interest in percent
da: Misligholdelse Renter på realkreditlån i procent

en: Default Mortgage term in years
da: Misligholdelse Lånets løbetid i år

en: Default down payment in percent
da: Standard udbetaling i procent

en: Default property tax in percent
da: Standard ejendomsskat i procent

en: Denmark
da: Danmark

en: Description
da: Beskrivelse

en: Description Label in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Beskrivelse Etiket i fanebladet. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist.

en: Description Label. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Etikette til beskrivelse. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist.

en: Design Type
da: Designtype

en: Design Type?
da: Designtype?

en: Design options
da: Design indstillinger

en: Details Font Awesome Icon Color- (it is not applicable to images)
da: Detaljer Font Awesome Icon Color- (det gælder ikke for billeder)

en: Details Image/Icon position
da: Detaljer Placering af billede/ikon

en: Details Row - Font Awsesome Icons Size
da: Detaljerække - Font Awsesome Ikoner Størrelse

en: Details Row - Font Awsesome Icons Size in px
da: Detaljerække - Font Awsesome Ikoner Størrelse i px

en: Details Row - Font Control
da: Detaljerække - kontrol af skrifttype

en: Details Row - Image Icons Size
da: Detaljerække - Størrelse på billedikoner

en: Details Row - Image Icons Size max-height in px
da: Detaljerække - Billedikoner Størrelse max-højde i px

en: Details Row - select field value text font size,weight or color
da: Detaljerække - vælg skriftstørrelse, -vægt eller -farve for feltværdien

en: Details Row Align options
da: Detaljer Indstillinger for rækkejustering

en: Details row
da: Detaljerække

en: Developer
da: Udvikler

en: Developer Action Categories
da: Kategorier af udviklerhandlinger

en: Developer Action Category  Page
da: Kategoriside for udviklerhandlinger

en: Developer Area Page
da: Side med udviklerområde

en: Developer Categories
da: Kategorier af udviklere

en: Developer Cateogory Page
da: Udviklerens kateogoriside

en: Developer City
da: Udvikler By

en: Developer City Page
da: Udviklerens byside

en: Developer County / State
da: Udvikler Amt/stat

en: Developer County/State Page
da: Udvikler Amt/Stat Side

en: Developer Neighborhood
da: Udviklerens nabolag

en: Developer Page
da: Udviklerens side

en: Developer Settings
da: Indstillinger for udviklere

en: Disabled by user <span class="count">(%s)</span> | Disabled by user <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Deaktiveret af brugeren <span class="count">(%s</span> )

en: Disables or enables the display of advanced search globally.
da: Deaktiverer eller aktiverer visningen af avanceret søgning globalt.

en: Disables or enables the display of advanced search in property pages.
da: Deaktiverer eller aktiverer visning af avanceret søgning på egenskabssider.

en: Disables or enables the display of advanced search in taxonomies, categories and blog archives
da: Deaktiverer eller aktiverer visning af avanceret søgning i taksonomier, kategorier og blogarkiver

en: Disclaimer
da: Ansvarsfraskrivelse

en: Disclaimer Text
da: Ansvarsfraskrivelses tekst

en: Disclaimer Text. You can use the strings %property_address and %propery_id and the theme will replace those with the property address and id.
da: Ansvarsfraskrivelse tekst. Du kan bruge strengene %property_address og %propery_id, og temaet vil erstatte dem med ejendommens adresse og id.

en: Display Categories
da: Vis Kategorier

en: Display Email Header ?
da: Vis e-mail-overskrift?

en: Display Email footer?
da: Vis e-mail-footer?

en: Display Places Slider
da: Vis Slider til steder

en: Display Schedule tour section
da: Vis sektionen Planlæg rundvisning

en: Display email footer
da: Vis bundtekst til e-mail

en: Display email header - the default header contains only the logo
da: Vis e-mail-overskrift - standardoverskriften indeholder kun logoet

en: Display listings or Office contact location pin ?
da: Vis lister eller kontorets kontaktplaceringsnål?

en: Display only the first X reviews.
da: Vis kun de første X anmeldelser.

en: Display package for? *Hold CTRL for multiple selection.
da: Vis pakke til? *Hold CTRL nede for at vælge flere.

en: Display short style price ?
da: Vis pris for kort stil?

en: Display the agent row?
da: Vis agentens række?

en: Display user types dropdown in register forms
da: Vis dropdown for brugertyper i registreringsformularer

en: Distance between search form and the top margin. Type for ex: 90% or 90px.
da: Afstand mellem søgeformularen og den øverste margen. Skriv for eksempel: 90% or 90px.

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser in px Ex 200px or 20% - for taxonomy, category and archives pages
da: Afstand mellem søgeformular og browserens øverste kant i px Ex 200px eller 20% - feller taksonomi-, kategori- og arkivsider

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser in px Ex 200px or 20% - for taxonomy, category and archives pages.
da: Afstand mellem søgeformularen og browserens øverste kant i px Ex 200px eller 20% - feller taksonomi-, kategori- og arkivsider.

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%
da: Afstand mellem søgeformularen og browserens øverste kant: Ex 200px eller 20%

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%.
da: Afstand mellem søgeformularen og browserens øverste kant: Ex 200px eller 20%.

en: Documents
da: Dokumenter

en: Downgrade Warning
da: Advarsel om nedgradering

en: Downgraded to the free package values
da: Nedgraderet til de gratis pakkeværdier

en: Dribbble Link
da: Dribbble-link

en: Dribbble page link, with https://
da: Link til Dribbble-side, med https://

en: Dropdown values
da: Dropdown værdier

en: Dropdown values separated by "," (only for dropdown field type)
da: Dropdown værdier adskilt af "," (kun for dropdown felt type)

en: Due to speed & usability reasons we only show your first 50 properties. If the Listing you want to add as subunit is not in this list please add the id manually.
da: Af hensyn til hastighed og brugervenlighed viser vi kun de første 50 ejendomme. Hvis den Listing, du vil tilføje som underenhed, ikke er på denne liste, bedes du tilføje id'et manuelt.

en: Duplicate Email
da: Gentag email

en: EPC Potential Rating
da: EPC potentiel vurdering

en: EPC current rating
da: EPC nuværende rating

en: East Timor
da: Øst Timor

en: Edit
da: Rediger

en: Edit Agency
da: Rediger agentur

en: Edit Agent
da: Rediger Agent

en: Edit Developer
da: Rediger udvikler

en: Edit Invoice
da: Rediger Faktura

en: Edit Membership Package
da: Rediger medlemskabspakke

en: Edit Membership Packages
da: Rediger medlemskabspakker

en: Edit Message
da: Ret besked

en: Edit Property
da: Rediger ejendom

en: Edit Searches
da: Rediger søgninger

en: Education
da: Uddannelse

en: Element Label
da: Element-etiket

en: Elementor Only -  ID for sample property
da: Kun Elementor - ID til prøveegenskab

en: Email
da: E-mail

en: Email Background Color
da: E-mail-baggrundsfarve

en: Email Content Background Color
da: Baggrundsfarve til e-mailindhold

en: Email Logo
da: E-mail Logo

en: Email content for New user notification
da: E-mailindhold til meddelelse om ny bruger

en: Email subject for New user admin notification
da: E-mail-emne til administratormeddelelse om ny bruger

en: Email subject for New user notification
da: E-mail-emne til meddelelse om ny bruger

en: Email to
da: Email til

en: Email:
da: E-mail:

en: Email:
da: E-mail:

en: Emails Content
da: E-mails Indhold

en: Emails Settings
da: Indstillinger for e-mails

en: Emails will be sent from email
da: E-mails vil blive sendt fra e-mail

en: Emails will be sent from name?
da: E-mails vil blive sendt fra navn?

en: Emails will use as sender email this address. If left blank, emails are sent from an address like noreply@yourdomain.com
da: E-mails vil bruge denne adresse som afsender-e-mail. Hvis den er tom, sendes e-mails fra en adresse som noreply@yourdomain.com

en: Emails will use the from name set here
da: E-mails vil bruge det fra-navn, der er angivet her

en: Embed Video Id
da: Integrer video-id

en: Embed Video Type
da: Indlejr videotype

en: Embed Virtual Tour
da: Virtuel tur

en: Enable
da: Aktiver

en: Enable / Disable the image slider in property unit (used in lists).
da: Aktiver/deaktiver billedskyderen i egenskabsenheden (bruges i lister).

en: Enable Autocomplete in Front End Submission Form
da: Aktivér Autofuldførelse i front end afsendelses formular

en: Enable Direct Message?
da: Aktivere direkte beskeder?

en: Enable Direct Payment / Wire Payment?
da: Aktiver direkte betaling / bankoverførsler?

en: Enable Google Street View
da: Aktivér Google Street View

en: Enable HubSpot Crm Integration for agents, agency and developers?
da: Aktiverer HubSpot Crm-integration for agenter, bureauer og udviklere?

en: Enable HubSpot Crm Integration?
da: Aktiverer du HubSpot Crm-integration?

en: Enable Paid Submission?
da: Aktivere betalt indsendelse?

en: Enable Stripe
da: Aktiver Stripe

en: Enable WooCommerce payments?
da: Aktiverer du WooCommerce-betalinger?

en: Enable auto loading of exchange rates from free.currencyconverterapi.com (1 time per day)?
da: Aktiver automatisk indlæsning af valutakurser fra free.currencyconverterapi.com (1 gang om dagen)?

en: Enable dsIDXpress to use the map
da: Gør det muligt for dsIDXpress at bruge kortet

en: Enable only if you activate the dsIDXpres optional plugin. Works ONLY with Google Maps enabled (not Open Street Map)
da: Aktiveres kun, hvis du aktiverer det valgfrie plugin dsIDXpres. Fungerer KUN med Google Maps aktiveret (ikke Open Street Map)

en: Enable or disable Google login.
da: Aktivér eller deaktiver Google login.

en: Enable or disable agent image.
da: Aktivér eller deaktivér agentbillede.

en: Enable or disable header in dashboard. The header will always be wide & type1 !
da: Aktivér eller deaktivér overskriften i dashboardet. Overskriften vil altid være bred & type1 !

en: Enable or disable the Google Maps search bar.
da: Aktivér eller deaktivér søgefeltet i Google Maps.

en: Enable or disable the agent name.
da: Aktivér eller deaktivér agentnavnet.

en: Enable or disable the contact form on lightbox.
da: Aktivér eller deaktivér kontaktformularen i lightboxen.

en: Enable or disable the full agent row.
da: Aktivér eller deaktivér den fulde agentrække.

en: Enable or disable the top bar widgets area. If enabled, see this help article to add widgets:
da: Aktivér eller deaktivér widgetområdet i topbjælken. Hvis det er aktiveret, kan du se denne hjælpeartikel for at tilføje widgets:

en: Enable or disable the use of borders for top bar widgets globally.
da: Aktivér eller deaktivér brugen af rammer til widgets i topbjælken globalt.

en: Enable or disable the use of transparent header for all pages.
da: Aktivér eller deaktivér brugen af transparent header for alle sider.

en: Enable or disable the use of transparent top bar widgets menu globally.
da: Aktivér eller deaktivér brugen af gennemsigtig top bar widgets menu globalt.

en: Enable or disable the wire payment option.
da: Aktivér eller deaktivér muligheden for bankoverførsel.

en: Enable or disable user login menu in header.
da: Aktivér eller deaktivér brugerlogin-menuen i headeren.

en: Enable parallax efect for image/video media header globally.
da: Aktiver parallax-effekt for billed-/videomedieoverskrifter globalt.

en: Ends On
da: Ender Den

en: Ends On: -
da: Slutter den: -

en: Energy Class
da: Energiklasse

en: Energy Class 1 Background Color
da: Energiklasse 1 Baggrundsfarve

en: Energy Class 10 Background Color
da: Energiklasse 10 Baggrundsfarve

en: Energy Class 2 Background Color
da: Energiklasse 2 Baggrundsfarve

en: Energy Class 3 Background Color
da: Energiklasse 3 Baggrundsfarve

en: Energy Class 4 Background Color
da: Energiklasse 4 Baggrundsfarve

en: Energy Class 5 Background Color
da: Energiklasse 5 Baggrundsfarve

en: Energy Class 6 Background Color
da: Energiklasse 6 Baggrundsfarve

en: Energy Class 7 Background Color
da: Energiklasse 7 Baggrundsfarve

en: Energy Class 8 Background Color
da: Energiklasse 8 Baggrundsfarve

en: Energy Class 9 Background Color
da: Energiklasse 9 Baggrundsfarve

en: Energy Class:
da: Energiklasse:

en: Energy Classes separated by comma
da: Energiklasser adskilt med komma

en: Energy Classes separated by comma: Ex:A+,A,B,c
da: Energiklasser adskilt med komma: Eks: A+,A,B,c

en: Energy Efficiency section
da: Afsnit om energieffektivitet

en: Energy Index
da: Energimærke

en: Energy Index in kWh/m2a:
da: Energiindeks i kWh/m2a:

en: Energy Savings
da: Energibesparelser

en: Energy performance of the building
da: Bygningens energimæssige ydeevne

en: Enquiry from
da: Forespørgsel fra

en: Enter Your Email Address
da: Indtast din e-mailadresse

en: Ethiopia
da: Etiopien

en: Event Planning & Services
da: Event Planlægning & Services

en: Excerpt row
da: Uddrag række

en: Exclude  Schedule tour from categories
da: Ekskluder Planlæg tur fra kategorier

en: Exclude  mortgage calculator from categories
da: Ekskluder realkreditberegner fra kategorier

en: Extra Class Name
da: Navn på ekstra klasse

en: Extra details to add on printed invoice.
da: Ekstra detaljer, der kan tilføjes på den trykte faktura.

en: Facebook Api key
da: Facebook Api-nøgle

en: Facebook Api key is required for Facebook login. See this help article before:
da: Facebook Api-nøgle er påkrævet til Facebook-login. Se denne hjælpeartikel før:

en: Facebook Link
da: Facebook-link

en: Facebook Secret
da: Facebook-hemmelighed

en: Facebook Secret is required for Facebook login.
da: Facebook Secret kræves for Facebook login.

en: Facebook page url, with https://
da: Facebook side URL, med https://

en: Faroe Islands
da: Færøerne

en: Favorite
da: Foretrukken

en: Favorite Properties
da: Foretrukne

en: Featured
da: Fremhævet

en: Featured Agency / Developer shortcode
da: Kortkode til udvalgte bureauer/udviklere

en: Featured Agent
da: Udvalgt agent

en: Featured Agent Shortcode
da: Udvalgt agent-genvejskode

en: Featured Article
da: Udvalgt artikel

en: Featured Article Shortcode
da: Udvalgt artikel-genvejskode

en: Featured Developer / Agency
da: Udvalgt udvikler/bureau

en: Featured Image
da: Udvalgt billede

en: Featured Included
da: Udvalgt inkluderet

en: Featured Property
da: Udvalgt ejendom

en: Featured Property Shortcode
da: Shortcode til udvalgt ejendom

en: Featured Remaining
da: Udvalgte resterende

en: Featured Submission
da: Udvalgte  medlemskab

en: Featured text (for type1)
da: Udvalgt tekst (for type1)

en: Features & Amenities
da: Faciliteter

en: Features & Amenities will display on 1, 2 or 3 columns
da: Funktioner og faciliteter vises på 1, 2 eller 3 kolonner

en: Field
da: Felt

en: Field Label
da: Felt etiket

en: Field Label:
da: Felt Etiket:

en: Field Label:
da: Feltmærkat:

en: Field Name
da: Felt navn

en: Field Order
da: Felt rækkefølge

en: Field Type
da: Felt Type

en: Field Value:
da: Felt Værdi:

en: Field name
da: Felt navn

en: Filter List
da: Filterliste

en: Financial Services
da: Finansielle tjenesteydelser

en: First Column
da: Første kolonne

en: Floor Plans
da: Etageplaner

en: Floor Plans Label in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Plantegninger Label i fanen. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: Floor Plans Label. Set it blank if you don't want to appear.
da: Etiket til plantegninger. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist.

en: Font Color
da: Skriftfarve

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Food
da: Mad

en: Footer Background Color
da: Sidefods baggrundsfarve

en: Footer Content
da: Sidefods indhold

en: Footer Content for email
da: Footer-indhold til e-mail

en: Footer Copyright Area Background Font Color
da: Footer Copyright-område Baggrundsskriftfarve

en: Footer Copyright Font Color
da: Footer Copyright Skriftfarve

en: Footer Font Color
da: Sidefod skrifttype farve

en: Footer Heading Font Color
da: Farve på skrifttype til sidefod

en: Footer Social Widget Icon Background Color
da: Footer Social Widget Icon Baggrundsfarve

en: Footer Social Widget Icon Color
da: Ikonfarve til social widget i sidefoden

en: Footer Type
da: Footer type

en: For Hover Type 1, 2, 5, 6 - setup Top Menu Hover Font Color option
da: For Hover Type 1, 2, 5, 6 - opsætning af Top Menu Hover Font Color-indstilling

en: For Hover Type 3, 4 - setup Top Menu Hover Background Color option
da: For Hover Type 3, 4 - indstil Top Menu Hover Background Color (baggrundsfarve)

en: For Images, upload the image in the color you wish
da: For billeder skal du uploade billedet i den farve, du ønsker

en: For Menu Area when Header type 5 applies main color
da: For menuområde, når overskriftstype 5 anvender hovedfarve

en: For action
da: For type

en: For custom work on this theme please go to
da: For tilpasset arbejde på dette tema, gå venligst til

en: For help files please go to
da: For hjælpefiler gå venligst til

en: For support please go to
da: For support gå venligst til

en: Force Google Map at the "closed" size?
da: Tvinge Google Map til den "lukkede" størrelse?

en: Force Google Map at the full screen size?
da: Tvinger du Google Map op i fuld skærmstørrelse?

en: Force map at the "closed" size ?
da: Tving kort på "lukket" størrelse?

en: Forgot Password?
da: Glemt adgangskode?

en: Foursquare Link
da: Foursquare-link

en: Foursquare page link, with https://
da: Link til Foursquare-side med https://

en: France
da: Frankrig

en: France Metropolitan
da: Fransk Metropolitan

en: Free Days for Each Free Listing - no of days until a free listing will expire. *Starts from the moment the listing is published on the website. (for "membership" mode only)
da: Gratis dage for hver gratis annonce - antal dage, før en gratis annonce udløber. *Starter fra det øjeblik, annoncen offentliggøres på hjemmesiden. (kun for "medlemskab"-tilstand)

en: Free Listing Expired
da: Gratis lejemål udløbet

en: Free Membership
da: Gratis medlemskab

en: Free Membership - Offer unlimited listings for new users
da: Gratis medlemskab - Tilbyd ubegrænsede lister til nye brugere

en: Free Membership - no of featured listings (for "membership" mode)
da: Gratis medlemskab - ingen fremhævede lister (for "medlemskab"-tilstand)

en: Free Membership Images - no of images per listing
da: Gratis medlemsbilleder - antal billeder pr. annonce

en: French Guiana
da: Fransk Guyana

en: French Polynesia
da: Fransk Polynesien

en: French Southern Territories
da: Franske Sydlige Territorier

en: From
da: Fra

en: Gap between details in px
da: Afstand mellem detaljer i px

en: Garages
da: Garager

en: General
da: Generelt

en: General Design Settings
da: Generelle designindstillinger

en: General Settings
da: Generelle indstillinger

en: Generate Data & Pins
da: Generer data og stifter

en: Generate Pins and Autocomplete data
da: Generer pins og autofuldfør data

en: Geo Location Search
da: Søgning efter geo-lokation

en: Geolocation Circle over map (in meters)
da: Geolokalisering Cirkel over kort (i meter)

en: Georgia
da: Georgien

en: Germany
da: Tyskland

en: Get Estimation
da: Få et overslag

en: Get started
da: Kom i gang

en: Get the free api key from here https://free.currencyconverterapi.com/free-api-key
da: Hent den gratis api-nøgle her https://free.currencyconverterapi.com/free-api-key

en: Get this detail after you signup here:
da: Få disse oplysninger, når du har tilmeldt dig her:

en: Global transparent header?
da: Global gennemsigtig header?

en: Global variables: %website_url as website url,%website_name as website name, %user_email as user_email, %username as username
da: Globale variabler: %website_url som website url, %website_name som website name, %user_email som user_email, %username som username

en: Google Camera Angle
da: Googles kameravinkel

en: Google Map with Property Marker
da: Google Map med ejendomsmarkør

en: Google Oauth Api is required for Google Login. See this help article before:
da: Google Oauth Api er påkrævet til Google Login. Se denne hjælpeartikel før:

en: Google Oauth Client Secret
da: Google Oauth-klientens hemmelighed

en: Google Oauth Client Secret is required for Google Login.
da: Google Oauth Client Secret er påkrævet til Google Login.

en: Google View Camera Angle
da: Google View-kameraets vinkel

en: Google api key
da: Google api-nøgle

en: Google api key is required for Google Login.
da: Google api-nøgle er påkrævet til Google Login.

en: Google+ Link
da: Google+ link

en: Google+ page link, with https://
da: Google+ link, med https://

en: Greece
da: Grækenland

en: Greenhouse Gas Emissions Class 1 Background Color
da: Udledning af drivhusgasser Klasse 1 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 10 Background Color
da: Udledning af drivhusgasser Klasse 10 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 2 Background Color
da: Drivhusgasemissioner Klasse 2 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 3 Background Color
da: Drivhusgasemissioner Klasse 3 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 4 Background Color
da: Udledning af drivhusgasser Klasse 4 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 5 Background Color
da: Udledning af drivhusgasser Klasse 5 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 6 Background Color
da: Udledning af drivhusgasser Klasse 6 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 7 Background Color
da: Udledning af drivhusgasser Klasse 7 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 8 Background Color
da: Udledning af drivhusgasser Klasse 8 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions Class 9 Background Color
da: Udledning af drivhusgasser Klasse 9 Baggrundsfarve

en: Greenhouse Gas Emissions classes separated by comma
da: Klasser for drivhusgasemissioner adskilt med komma

en: Greenhouse Gas Emissions classes separated by comma: Ex:A+,A,B,c
da: Klasser for drivhusgasemissioner adskilt med komma: Eks: A+,A,B,c

en: Greenhouse gas emissions Class
da: Udledning af drivhusgasser Klasse

en: Greenhouse gas emissions Index
da: Udledning af drivhusgasser Indeks

en: Greenland
da: Grønland

en: H1 Font
da: H1 skrifttype

en: Half map layout - Select map position
da: Halvt kortlayout - Vælg kortposition

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
da: Header 5 - Info-widget 1 - Første linje tekst

en: Header 5 - Info widget 1 - Second line of text
da: Header 5 - Info-widget 1 - Anden tekstlinje

en: Header 5 - Info widget 1 - icon
da: Header 5 - Info-widget 1 - ikon

en: Header 5 - Info widget 1 - icon. Ex: fa fa-phone
da: Header 5 - Info-widget 1 - ikon. Eks: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget 2 - First line of text
da: Header 5 - Info-widget 2 - Første linje tekst

en: Header 5 - Info widget 2 - Second line of text
da: Header 5 - Info-widget 2 - Anden tekstlinje

en: Header 5 - Info widget 2 - icon
da: Header 5 - Info-widget 2 - ikon

en: Header 5 - Info widget 2 - icon. Ex: fa fa-phone
da: Header 5 - Info-widget 2 - ikon. Eks: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
da: Header 5 - Info-widget 3 - Første linje tekst

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
da: Header 5 - Info-widget 3 - Anden tekstlinje

en: Header 5 - Info widget 3 - icon
da: Header 5 - Info-widget 3 - ikon

en: Header 5 - Info widget 3 - icon. Ex: fa fa-phone
da: Header 5 - Info-widget 3 - ikon. Eks: fa fa-phone

en: Header Border Bottom Color
da: Overskriftskant Bundfarve

en: Header Design & Colors
da: Design og farver på overskrifter

en: Header Design Type?
da: Type af overskriftsdesign?

en: Header Height
da: Header Højde

en: Header Height in px
da: Header-højde i px

en: Header Image
da: Hovedbillede

en: Header Phone Number. Leave blank to show none
da: Telefonnummer til overskrift. Lad det være tomt for at vise ingen

en: Header type 3&4 text alignment?
da: Tekstjustering for overskriftstype 3&4?

en: Heading with user location
da: Overskrift med brugerens placering

en: Headings Color
da: Farve på overskrifter

en: Health & Medical
da: Sundhed &amp; medicinsk

en: Heard and Mc Donald Islands
da: Heard og McDonald øerne

en: Height
da: Højde

en: Height in px (put 0 for full screen)
da: Højde i px (sæt 0 for fuld skærm)

en: Height in px(put 0 for full screen, Default :580px)
da: Højde i px (sæt 0 for fuld skærm, standard :580px)

en: Height of Google Map when open
da: Højde på Google Map, når det er åbent

en: Height of the Google Map when closed
da: Højde på Google Map, når det er lukket

en: Hello
da: Hej

en: Help & Custom
da: Hjælp og brugerdefineret

en: Help:
da: Hjælp:

en: Hi there,
    Welcome to %website_url! You can login now using the below credentials:
    Username:%user_login_register
    Password: %user_pass_register
    If you have any problems, please contact me.
    Thank you!
da: Hej, Velkommen til% WEBSITE_URL! Du kan logge ind nu ved hjælp af de nedenstående legitimationsoplysninger: Brugernavn:% user_login_register Kodeord:% user_pass_register Hvis du har problemer, bedes du kontakte os. Tak!

en: Hide Map Marker
da: Skjul kortmarkør

en: Hide Map Marker ?
da: Skjul kortmarkør?

en: Hide map location?
da: Skjule kortets placering?

en: Home Services
da: Hjemmeservice

en: Homeowners Association Fee
da: Gebyr for husejerforening

en: Homeowners Association Fee(monthly)
da: Gebyr for husejerforening (månedligt)

en: Homeowners Association Fee(monthly):
da: Gebyr for husejerforening (månedligt):

en: Hotels & Travel
da: Hoteller og rejser

en: Hover Button Color
da: Markeret knapfarve

en: How it will compare
da: Hvordan det vil sammenligne

en: How many Featured listings are included?
da: Hvor mange udvalgte lister er inkluderet?

en: How many Tweets
da: Hvor mange tweets

en: How many images are included per listing?
da: Hvor mange billeder er inkluderet pr. annonce?

en: How many items are visible
da: Hvor mange elementer er synlige?

en: How many items do you want to show ?
da: Hvor mange elementer vil du vise?

en: How many items listed per row? For type 2 use only 1.
da: Hvor mange varer vises pr. række? For type 2 skal du kun bruge 1.

en: How many listings are included?
da: Hvor mange lister er inkluderet?

en: HubSpot FIrst Deal Stage
da: HubSpot Første aftalefase

en: HubSpot Private Application Token
da: HubSpot Token til privat applikation

en: HubSpot Private Application Token ( Api Key Authentication is now obsolete)
da: HubSpot Private Application Token (Api Key Authentication er nu forældet)

en: Hungary
da: Ungarn

en: I agree with
da: Jeg er enig i:

en: I consent to Wpestate.org collecting my personal information according to its %1$s and %2$s.
da: Jeg accepterer, at Wpestate.org indsamler mine personlige oplysninger i henhold til %1$s og %2$s.

en: I would like to meet
da: Jeg vil gerne møde

en: I would like to schedule a viewing on %s at %s. Please confirm the meeting via email or private message.
da: Jeg vil gerne planlægge en fremvisning på %s på %s. Bekræft venligst mødet via e-mail eller privat besked.

en: I would like to schedule a viewing on %s at %s. The meeting will be %s . Please confirm the meeting via email or private message.
da: Jeg vil gerne planlægge en fremvisning den %s kl. %s. Mødet vil være %s . Bekræft venligst mødet via e-mail eller privat besked.

en: I'm interested in
da: Jeg er interesseret i

en: Iceland
da: Island

en: Icon
da: Ikon

en: Icon (ex: "fa-solid fa-timer" )
da: Ikon (ex: "fa-solid fa-timer" )

en: Icon Content Box Shortcode
da: Ikon-indholdsboks-kortkode

en: Icon content box
da: Ikon indholdsboks

en: If No listings marked as Sold will not be displayed in search results.
da: Hvis nej, vil lister markeret som solgt ikke blive vist i søgeresultaterne.

en: If YES, the geo location search will appear above half map search fields
da: Hvis JA, vil geolokationssøgningen blive vist over de halve kortsøgefelter

en: If YES, the geo location search will be limited to a specific country
da: Hvis JA, vil søgningen efter geografisk placering være begrænset til et bestemt land

en: If YES, user can save his searchs from Advanced Search Results, if he is logged in with a registered account.
da: Hvis JA, kan brugeren gemme sine søgninger fra Advanced Search Results, hvis han er logget ind med en registreret konto.

en: If left blank, user redirects to the dashboard profile page .
da: Hvis den ikke udfyldes, omdirigeres brugeren til dashboardets profilside.

en: If media header is set to Revolution Slider, type the slider name and save.
da: Hvis medieoverskriften er indstillet til Revolution Slider, skal du skrive navnet på slideren og gemme.

en: If media header is set to image, add the image below.
da: Hvis medieoverskriften er indstillet til billede, skal du tilføje billedet nedenfor.

en: If media header is set to image, and no image is added we will use the taxonomy featured image
da: Hvis medieoverskriften er sat til billede, og der ikke er tilføjet et billede, bruger vi taksonomiens fremhævede billede

en: If no, advanced search over header will display in closed position by default.
da: Hvis nej, vil avanceret søgning over header som standard blive vist i lukket position.

en: If no, price field can still be used in search and it will be input type.
da: Hvis nej, kan prisfeltet stadig bruges i søgningen, og det vil være en input-type.

en: If no, users will get the auto generated password via email
da: Hvis nej, vil brugerne få den automatisk genererede adgangskode via e-mail

en: If not we will show prices without before and after label and in this format : 5,23m or 6.83k
da: Hvis ikke, viser vi priserne uden før- og eftermærkning og i dette format: 5,23m eller 6.83k

en: If set to no, you will need to delete Inbox page template.
da: Hvis den er sat til nej, skal du slette skabelonen til indbakke-siden.

en: If set to yes, new property pins will update on the map every 3 hours.
da: Hvis den er sat til ja, vil nye ejendomsnåle blive opdateret på kortet hver 3. time.

en: If wire payment is enabled, type the instructions below.
da: Hvis bankoverførsel er aktiveret, skal du skrive instruktionerne nedenfor.

en: If yes the top bar will be hidden on moble devices
da: Hvis ja, vil den øverste bjælke blive skjult på mobile enheder

en: If yes, admin publishes each property submitted in front end manually.
da: Hvis ja, offentliggør administrator hver ejendom, der er indsendt i frontend, manuelt.

en: If yes, it groups nearby pins in cluster.
da: Hvis ja, grupperer den de nærliggende pins i en klynge.

en: If yes, the address field in front end submission form uses Google Places or Open Street autocomplete, a choice you make in Map Settings.
da: Hvis ja, bruger adressefeltet i front-end indsendelsesformularen Google Places eller Open Street autofuldførelse, et valg du foretager i Kortindstillinger.

en: If yes, the reviews can be found in the comments section
da: Hvis ja, kan du finde anmeldelserne i kommentarfeltet

en: If yes, users must login to save and view favorite properties
da: Hvis ja, skal brugerne logge ind for at gemme og se foretrukne egenskaber

en: If yes, you can set your own custom fields in the spots available. See this help for correct setup:
da: Hvis ja, kan du indstille dine egne brugerdefinerede felter på de tilgængelige pladser. Se denne hjælp for korrekt opsætning:

en: If you change this value, the new value applies for new registered users. Old value applies for older registered accounts.
da: Hvis du ændrer denne værdi, gælder den nye værdi for nye registrerede brugere. Den gamle værdi gælder for ældre registrerede konti.

en: Image
da: Billede

en: Image Effect
da: Billedeffekt

en: Image Gallery
da: Billedgalleri

en: Image for Contact Page
da: Billede til kontaktside

en: Image must be 70px x 70px
da: Billedet skal være 70px x 70px

en: Image or Icon url
da: Billede eller ikon url

en: Image settings
da: Billede indstilling

en: Image size must be 44px x 50px.
da: Billedstørrelsen skal være 44px x 50px.

en: Image url
da: Billede url

en: Images
da: Billeder

en: Images / listing
da: Billeder / liste

en: Images / per listing
da: Billeder / pr. annonce

en: Images will have the same size. If set to no you will need to make sure that images are about the same size
da: Billeder vil have samme størrelse. Hvis den er sat til nej, skal du sørge for, at billederne har omtrent samme størrelse

en: Import & Export
da: Importer & Eksporter

en: Important: Create also a page with template "Splash Page" to see how your splash settings apply
da: Vigtigt: Opret også en side med skabelonen "Splash Page" for at se, hvordan dine splash-indstillinger anvendes

en: In Person
da: Personligt

en: In Tab
da: I fanen

en: In case you want to send users to another page
da: Hvis du vil sende brugerne til en anden side

en: In order to be abosoltly centered the logo and user menu area have to be the same size - in px.
da: For at være helt centreret skal logoet og brugermenuområdet have samme størrelse - i px.

en: Inbox
da: Indbakke

en: India
da: Indien

en: Info is taken from https://developer.paypal.com/
da: Info er taget fra https://developer.paypal.com/

en: Info is taken from https://www.paypal.com/ or http://sandbox.paypal.com/
da: Info er taget fra https://www.paypal.com/ eller http://sandbox.paypal.com/

en: Info is taken from your account at https://dashboard.stripe.com/login See help:
da: Oplysningerne er taget fra din konto på https://dashboard.stripe.com/login Se hjælp:

en: Initial area radius
da: Radius for oprindeligt område

en: Initial area radius. Use only numbers.
da: Radius for det oprindelige område. Brug kun tal.

en: Input Background Color
da: Indtast baggrundsfarve

en: Input Text Color
da: Farve på inputtekst

en: Input text Color
da: Indtast tekst Farve

en: Inquiry from
da: Henvendelse fra

en: Insert background footer image.
da: Indsæt baggrundsbillede til sidefoden.

en: Instagram Link
da: Instagram-link

en: Instagram page link, with https://
da: Instagram link, med https://

en: Interest Rate in %
da: Rentesats i %

en: Invoice
da: Faktura

en: Invoice Details
da: Faktura detaljer

en: Invoice Id:
da: Faktura-id:

en: Invoice NOT paid
da: Fakturaen er IKKE betalt

en: Invoice PAID
da: Faktura BETALT

en: Invoice Type
da: Fakturatype

en: Invoice no
da: Faktura nr

en: Invoices
da: Fakturaer

en: Iraq
da: Irak

en: Is visible?
da: Er det synligt?

en: Italy
da: Italien

en: Item Height
da: Varehøjde

en: Item Id (Listing or Package id)
da: Oversigt over ejendoms ID

en: Item Price
da: Pris

en: Items IDs
da: Elementers IDer

en: Items per row
da: Antal pr. række

en: Keep Advanced Search visible? (*only for Type 1,3 and 4)
da: Skal avanceret søgning være synlig? (*kun for Type 1,3 og 4)

en: Korea, Democratic People's Republic of
da: Korea, Democratic People's Republic Of

en: Korea, Republic of
da: Korea, Republic Of

en: Label on Front end
da: Etiket på forsiden

en: Label(*if filled will not use icon)
da: Etiket (*hvis udfyldt vil ikke bruge ikon)

en: Language for datepicker
da: Sprog til datovælger

en: Languages:
da: Sprog:

en: Latitude:
da: Breddegrad:

en: Latvia
da: Letland

en: Layouts 6 & 7 have two content columns and no sidebar. Choose the columns width here. Manage the sections for each column in "Selection for Accordion - Layouts 6 & 7"
da: Layout 6 & 7 har to indholdskolonner og ingen sidebar. Vælg bredden på kolonnerne her. Administrer sektionerne for hver kolonne i "Valg til Accordion - Layouts 6 & 7"

en: Leave "Subject" blank for the email notifications you don't wish to send. Global variables: %website_url as website url,%website_name as website name, %user_email as user_email, %username as username
da: Lad "Emne" være tomt for de e-mailnotifikationer, du ikke ønsker at sende. Globale variabler: %website_url som hjemmesidens url, %website_name som hjemmesidens navn, %user_email som user_email, %username som brugernavn

en: Libyan Arab Jamahiriya
da: Libyen

en: License:
da: Licens:

en: LightBox
da: Lightbox

en: Limit to a specific country?
da: Begrænse til et bestemt land?

en: Line Link
da: Linje Link

en: Line page link, with https://
da: Link til linjeside, med https://

en: Link Color
da: Linkfarve

en: Link for social accont no 1
da: Link til social konto nr. 1

en: Link for social accont no 2
da: Link til social konto nr. 2

en: Link for social accont no 3
da: Link til social konto nr. 3

en: Link social accont no 1 ?
da: Link til social konto nr. 1?

en: Link social accont no 2 ?
da: Link til social konto nr. 2?

en: Link social accont no 3 ?
da: Link til social konto nr. 3?

en: Link to global listing
da: Link til global liste

en: Linkedin Link
da: Linkedin-link

en: List Agents
da: Liste over agenter

en: List Items by ID Shortcode
da: Liste elementer efter ID-kortkode

en: List items by ID
da: Liste over elementer efter ID

en: List of IDs separated by comma
da: Liste over ID'er adskilt med komma

en: List of terms for the filter bar (*applies only for properties, not articles/posts)
da: Liste over termer til filterlinjen (*gælder kun for egenskaber, ikke artikler/indlæg)

en: List properties or articles
da: Liste over ejendomme eller artikler

en: Listing
da: Annonce

en: Listing Details
da: Annonce detaljer

en: Listing Edit
da: Liste Rediger

en: Listings
da: Annoncer

en: Listings Included
da: Inkluderede lister

en: Listings Labels
da: Etiketter til lister

en: Listings Remaining
da: Resterende opførelser

en: Listings per Agent, Agency or Developer
da: Opslag pr. agent, bureau eller udvikler

en: Lithuania
da: Litauen

en: Local Flavor
da: Lokale favoritter

en: Local Services
da: Lokale tjenester

en: Location on Map:
da: Placering på kortet:

en: Login
da: Log ind

en: Login Form
da: Login-formular

en: Login Form Shortcode
da: Log ind formular kort-kode

en: Login is mandatory to save favorite properties?
da: Er login obligatorisk for at gemme favoritegenskaber?

en: Login with Facebook
da: Log ind med Facebook

en: Login with Google
da: Login med Google

en: Login with Twitter
da: Log ind med Twitter

en: Login/Register Modal Image
da: Modalbillede til login/registrering

en: Login/Register Modal Message
da: Modal meddelelse om login/registrering

en: Logo Link
da: Logo link

en: Logo position in header?
da: Logoposition i header?

en: Logos & Favicon
da: Logoer & Favicon

en: Longitude:
da: Længdegrad:

en: Lot Size
da: Grund areal

en: Lot Size(*only numbers):
da: Grundens størrelse (*kun tal)

en: Macau
da: Macao

en: Main Agent:
da: Hovedagent:

en: Main Color
da: Vigtigste farve

en: Main Grid Width in px
da: Bredde på hovedgitter i px

en: Main menu alignnment for Header Type 1?
da: Justering af hovedmenu til headertype 1?

en: Make it Featured Property
da: Gør det Fremhævet Ejendom

en: Make package featured
da: Gør pakken til en feature

en: Make package featured (no/yes)
da: Gør pakken til en feature (nej/ja)

en: Make sure the mandatory fields for listing submission page are part of submit form (managed from the above setting). Use CTRL for multiple fields select.
da: Sørg for, at de obligatoriske felter på siden til indsendelse af lister er en del af indsendelsesformularen (administreret fra ovenstående indstilling). Brug CTRL til at vælge flere felter.

en: Make sure you are using only 1 map per page in order to avoid conflicts
da: Sørg for, at du kun bruger 1 kort pr. side for at undgå konflikter

en: Makes the footer width 100%.
da: Gør footerens bredde 100%.

en: Makes the header width 100%.
da: Gør headerens bredde 100%.

en: Maldives
da: Maldiverne

en: Manage how to align the fields in the details row.
da: Administrer, hvordan felterne i detaljerækken skal justeres.

en: Manage how to align the icon in the details row
da: Administrer, hvordan ikonet skal justeres i detaljerækken

en: Map
da: Kort

en: Map - Center point  Latitudine:
da: Kort - Center punkt LAT:

en: Map - Center point  Longitudine:
da: Kort - Center punkt LON:

en: Map Advanced Search Button Background Color
da: Baggrundsfarve for knap til avanceret søgning på kort

en: Map Controls Background Color
da: Baggrundsfarve til kortkontrol

en: Map Controls Font Color
da: Kortkontrol Skriftfarve

en: Map Settings
da: Kort Indstillinger

en: Map Style
da: Kortdesign

en: Map Style from snazy maps
da: Kortstil fra snazy maps

en: Map Type
da: Korttype

en: Map View
da: Kortvisning

en: Map With Listings or Office location pin?
da: Kort med lister eller kontorplaceringsnål?

en: Map label in the tab.  Set it blank if you don't want it to appear. Remember to have only one map per property page to avoid conflicts.
da: Kortetiket i fanen.  Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist. Husk kun at have ét kort pr. ejendomsside for at undgå konflikter.

en: Map label. Set it blank if you don't want it to appear. Remember to have only one map per property page to avoid conflicts.
da: Kortetiket. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist. Husk kun at have ét kort pr. ejendomsside for at undgå konflikter.

en: Map section
da: Kortudsnit

en: Map with Listings
da: Kort med lister

en: MapBox API KEY -  used for tile (maps images) serveronly
da: MapBox API KEY - bruges kun til fliser (kortbilleder) på serveren

en: Margin top for logo in px
da: Margin øverst for logo i px

en: Mass Media
da: Medier

en: Matching Submissions
da: Matchende indsendelser

en: Max Bathrooms Value
da: Maks. værdi for badeværelser

en: Max Bedrooms Value
da: Maks. værdi for soveværelser

en: Max Lot Size Value
da: Maks. grundstørrelse Værdi

en: Max Rooms Value
da: Maks. værelsesværdi

en: Max Size Value
da: Maks. størrelse Værdi

en: Maximum height for the logo in px
da: Maksimal højde for logoet i px

en: Maximum no of images per property (only front-end upload). Works when submission is free or requires user to pay a fee for each listing
da: Maksimalt antal billeder pr. ejendom (kun front-end upload). Fungerer, når indsendelse er gratis eller kræver, at brugeren betaler et gebyr for hver fortegnelse

en: Maximum no of thumbs
da: Maksimalt antal tommelfingre

en: Maximum number of pins to show on the map.
da: Maksimalt antal pins, der skal vises på kortet.

en: Maximum radius value
da: Maksimal radiusværdi

en: Maximum radius value. Use only numbers.
da: Maksimal værdi for radius. Brug kun tal.

en: Maximum value for Price Slider
da: Maksimal værdi for Price Slider

en: Maximum width for the logo in px
da: Maksimal bredde for logoet i px

en: Maximum zoom level for Cloud Cluster to appear
da: Maksimalt zoomniveau for visning af Cloud Cluster

en: Measurement Unit
da: Måleenhed

en: Measurement Unit for Lot Size
da: Måleenhed for grundstørrelse

en: Measurement Unit for Property Size
da: Måleenhed for ejendomsstørrelse

en: Media Header - Revolution Slider
da: Medieoverskrift - Revolution Slider

en: Media Header - Static Image
da: Medieoverskrift - statisk billede

en: Media Header Type for Blog Posts?
da: Medieoverskriftstype til blogindlæg?

en: Media Header Type for taxonomy pages?
da: Media Header Type til taksonomiske sider?

en: Media Header Type?
da: Medieoverskriftstype?

en: Media Header is the first section below header. Select what media header to use globally for taxonomies/categories. Map is mandatory for Half Map layout.
da: Media Header er den første sektion under header. Vælg, hvilken medieoverskrift der skal bruges globalt til taksonomier/kategorier. Map er obligatorisk for Half Map-layout.

en: Media Header is the first section below header. Select what media header to use globally.
da: Media Header er den første sektion under header. Vælg, hvilken medieoverskrift der skal bruges globalt.

en: Media Header is the first section below header. The option you select will be visible on all property pages.
da: Media Header er den første sektion under headeren. Den indstilling, du vælger, vil være synlig på alle ejendomssider.

en: Media Section Order - Buttons Selection
da: Mediesektionens rækkefølge - valg af knapper

en: Member of:
da: Medlem af:

en: Membership
da: Medlemskab

en: Membership Activated
da: Medlemskab aktiveret.

en: Membership Cancelled
da: Medlemskab annulleret

en: Membership Package
da: Medlemspakke

en: Membership Packages
da: Medlemskabspakker

en: Membership Settings
da: Indstillinger for medlemskab

en: Menu Font
da: Menu skrifttype

en: Menu Item Back Color
da: Menupunkt Tilbage Farve

en: Menu Item Color
da: Menupunkt Farve

en: Menu Item Font Size
da: Menupunkt Skriftstørrelse

en: Menu Item Hover Back Color
da: Menupunkt Hover Tilbage Farve

en: Menu Item hover font color
da: Menupunktets hover-skriftfarve

en: Menu border color
da: Farve på menukant

en: Message
da: Meddelelse

en: Message sent from
da: Besked sendt fra

en: Message was also sent to
da: Meddelelsen blev også sendt til

en: Messages
da: Meddelser

en: Micronesia, Federated States of
da: Micronesia, Federated States Of

en: Min Bathrooms Value
da: Min. værdi for badeværelser

en: Min Bedrooms Value
da: Min. værdi for soveværelser

en: Min Lot Size Value
da: Min. grundstørrelse Værdi

en: Min Rooms Value
da: Min. værdi af værelser

en: Min Size Value
da: Min størrelse Værdi

en: Minimum radius value
da: Minimumsværdi for radius

en: Minimum radius value. Use only numbers.
da: Minimumsværdi for radius. Brug kun tal.

en: Minimum value for Price Slider
da: Minimumsværdi for Price Slider

en: Mobile
da: Mobil

en: Mobile Menu Colors
da: Mobil Menu farver

en: Mobile header background color
da: Baggrundsfarve til mobil header

en: Mobile header icon color
da: Farve på mobil header-ikon

en: Mobile menu background color
da: Baggrundsfarve til mobilmenu

en: Mobile menu font color
da: Mobilmenuens skrifttypefarve

en: Mobile menu hover font color
da: Farve på skrifttype til mobilmenu

en: Mobile menu item border color
da: Rammefarve til mobilmenupunkt

en: Mobile menu item hover background color
da: Baggrundsfarve til mobilmenupunkter

en: Mobile/Tablets Logo
da: Logo til mobil/tablet

en: Mobile:
da: Mobil:

en: Moldova, Republic of
da: Moldova, Republic Of

en: Mongolia
da: Mongoliet

en: Month
da: Måned

en: Months
da: Måneder

en: More images means longer load time
da: Flere billeder betyder længere indlæsningstid

en: Morocco
da: Marokko

en: Mortgage Calculator
da: Pantebrev Betalinger:

en: Multi Unit Label
da: Etiket til flere enheder

en: Multi Unit Label (*for sub unit)
da: Multi Unit Label (*for underenhed)

en: Multi Units
da: Flere enheder

en: Name
da: Navn

en: Need an account? Register here!
da: Har du brug for en konto? Registrer dig her!

en: Neighborhood
da: Område

en: Netherlands
da: Holland

en: Netherlands Antilles
da: Hollandske Antilles

en: New Agency
da: Nyt agentur

en: New Agency Action
da: Ny agentur-aktion

en: New Agency Category
da: Ny agentur-kategori

en: New Agency City
da: Ny agenturby

en: New Agency County / State
da: Nyt agentur Amt / stat

en: New Agency Neighborhood
da: Nyt agentur i nabolaget

en: New Agent
da: Ny mægler

en: New Agent Action
da: Ny agent-handling

en: New Agent Category
da: Ny agentkategori

en: New Agent City
da: Ny agentby

en: New Agent County / State
da: Ny Agent Kommune / Land

en: New Agent Neighborhood
da: Nyt agentkvarter

en: New City
da: Ny by

en: New County / State
da: Nyt amt/stat

en: New Developer
da: Ny udvikler

en: New Developer Action
da: Ny udvikler-aktion

en: New Developer Category
da: Ny udviklerkategori

en: New Developer City
da: Ny udviklerby

en: New Developer County / State
da: Ny udvikler Amt / stat

en: New Developer Neighborhood
da: Kvarter for nye udviklere

en: New Feature
da: Ny feature

en: New Invoice
da: Ny Faktura

en: New Listing Submission
da: Nyt lejemåls medlemskab

en: New Membership Packages
da: Nye medlemskabspakker

en: New Message
da: Ny meddelelse

en: New Message on
da: Ny besked på

en: New Neighborhood
da: Nyt Område

en: New Property
da: Ny ydelse

en: New Property Category
da: Ny ejendomskategori

en: New Searches
da: Nye søgninger

en: New Status
da: Ny status

en: New Type
da: Ny type

en: New User Registration
da: Ny bruger registrering

en: New user  notification
da: Meddelelse om ny bruger

en: New user admin notification
da: Meddelelse om ny brugeradministrator

en: New wire Transfer
da: Ny bank overførsel

en: Newest Edited
da: Nyeste redigeret

en: Newest first
da: Nyeste øverst

en: Nightlife
da: Natteliv

en: No
da: Nej

en: No = submission is free. Paid listing = submission requires user to pay a fee for each listing. Membership = submission is based on user membership package.
da: Nej = det er gratis at opslå. Betalt notering = notering kræver, at brugeren betaler et gebyr for hver notering. Medlemskab = indberetning er baseret på brugerens medlemskabspakke.

en: No Agents found
da: Ingen mæglere fundet

en: No Developer found
da: Ingen udvikler fundet

en: No Invoices found
da: Ingen fakturaer fundet

en: No Membership Packages found
da: Ingen medlemskabspakker fundet

en: No Message found
da: Ingen besked fundet

en: No Properties found
da: Ingen ejendomme fundet

en: No Properties found in Trash
da: Ingen boliger fundet i papirkurven

en: No Searches found
da: Ingen søgninger fundet

en: No of Search fields
da: Antal søgefelter

en: No of Search fields per row
da: Antal søgefelter pr. række

en: No of Search fields per row (Possible values: 1,2,3,4).
da: Antal søgefelter pr. række (Mulige værdier: 1,2,3,4).

en: No of Search fields. Save and refres to see the fields.
da: Antal søgefelter. Gem og opdater for at se felterne.

en: No of agent listings per row when the page is without sidebar
da: Antal agentopslag pr. række, når siden er uden sidebar

en: No of blog listings per row when the page is without sidebar
da: Antal blogopslag pr. række, når siden er uden sidebar

en: No of chars to show in Property Title
da: Antal tegn, der skal vises i Property Title

en: No of chars to show in Property card excerpt - grid style
da: Antal tegn, der skal vises i uddrag af egenskabskort - gitterstil

en: No of chars to show in Property card excerpt - list style
da: Antal tegn, der skal vises i uddrag af egenskabskort - listestil

en: No of images in slider in property card
da: Antal billeder i slideren på egenskabskortet

en: No of items
da: Antal enheder

en: No of items per row
da: Antal elementer pr. række

en: No of property listings per row when the page is without sidebar
da: Antal boligopslag pr. række, når siden er uden sidebar

en: No of similar properties in property page
da: Antal lignende ejendomme på ejendomssiden

en: No of similar property listings per row when the page is without sidebar
da: Antal lignende boligannoncer pr. række, når siden er uden sidebjælke

en: Norfolk Island
da: Norfolk Øen

en: Northern Mariana Islands
da: Nordlige Mariana Øerne

en: Norway
da: Norge

en: Not Available
da: Ikke tilgængelig

en: Not Paid
da: Ikke betalt

en: Not Visible
da: Ikke synlig

en: Note: Composer does not apply to card type 5.
da: Bemærk: Composer gælder ikke for korttype 5.

en: Notes
da: Noter

en: Notes for featured agent
da: Noter til den udvalgte agent

en: Number of Listings
da: Antal virksomheds sider

en: Number of Listings to display
da: Antal lister, der skal vises

en: Number of Page Views
da: Antal sidevisninger

en: Number of decimal points
da: Antal decimaler

en: Number of decimal points.
da: Antal decimaler.

en: Number of milisecons before auto cycling an item
da: Antal milisekoner før automatisk cykling af et element

en: Number of milisecons before auto cycling an item (5000=5sec).Put 0 if you don't want to autoslide.
da: Antal milisekunder før automatisk cykling af et element (5000=5sek). 0, hvis du ikke vil autoslide.

en: Obsolete option. Will be removed in the next theme update. The section is now managed from "Selection for Layouts" settings.
da: Forældet mulighed. Vil blive fjernet i den næste temaopdatering. Sektionen styres nu fra indstillingerne for "Valg af layout".

en: Oldest Edited
da: Ældste redigeret

en: Oldest first
da: Ældste først

en: On Home page - Show only location field - To be used on sites similar with trulia.com pr zillow.com
da: På startsiden - Vis kun lokationsfeltet - Bruges på sider, der ligner trulia.com pr zillow.com

en: On Home page - Show only location field?
da: På startsiden - Vis kun lokationsfeltet?

en: On sidebar - Display Contact Form and Schedule a tour sections as tabs ?
da: På sidepanelet - Vis kontaktformular og planlæg en rundvisning som faner?

en: One Time
da: En gang

en: One column means that agent details go below the image, two columns means agent details are on the right side of the image.
da: En kolonne betyder, at agentoplysningerne ligger under billedet, to kolonner betyder, at agentoplysningerne ligger i højre side af billedet.

en: Only for "Properties List Directory" page template !
da: Kun for sideskabelonen "Properties List Directory"!

en: Only for "Properties List" page template !
da: Kun til "Egenskabsliste" -skabelon!

en: Only for type3: no of stars for reviews (from 1 to 5, increment by 0.5)
da: Kun for type3: antal stjerner til anmeldelser (fra 1 til 5, øges med 0,5)

en: Only for type3:Testimonial Title
da: Kun for type3:Testimonial-titel

en: Open tile link to property page in new window
da: Åbn fliselink til ejendomsside i nyt vindue

en: Open title link to property page in new window
da: Åbn titellink til ejendomsside i nyt vindue

en: Opening Hours
da: Åbningstider

en: Opening Hours 1
da: Åbningstider 1

en: Opening Hours 3
da: Åbningstider 3

en: Opening Hours Value 1
da: Åbningstider Værdi 1

en: Opening Hours Value 3
da: Åbningstider Værdi 3

en: Option applies for each free published listing.
da: Muligheden gælder for hver gratis publiceret annonce.

en: Or add the ids separated by comma.
da: Eller tilføj id'erne adskilt af komma.

en: Order for the content rows in card
da: Rækkefølge for indholdsrækkerne i kortet

en: Other Agents
da: Andre agenter

en: Other units in
da: Andre enheder i

en: Overlay Color
da: Overlægs farve

en: Overlay Image
da: Overlejringsbillede

en: Overlay Image, .png, .jpg or .gif format
da: Overlejringsbillede, .png-, .jpg- eller .gif-format

en: Overlay Opacity
da: Overlay opacitet

en: Overlay Opacity- values from 0 to 1 , Ex: 0.4
da: Overlay Opacity- værdier fra 0 til 1, eks: 0,4

en: Overview
da: Oversigt

en: Overview section
da: Sektion med overblik

en: Owner Notes
da: Ejers bemærkninger

en: Owner/Agent notes (*not visible on front end):
da: Ejer / Mægler bemærker (* ikke synlig på frontend):

en: PAID
da: BETALT

en: Package
da: Pakke

en: Package Details
da: Pakke detaljer

en: Package Price in
da: Pakkepris i

en: Page Settings
da: Sideindstillinger

en: Page Views
da: Sidevisninger

en: Page Views Statistics
da: Statistik over sidevisninger

en: Page Views in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Sidevisninger i fanen. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: Page Views. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Sidevisninger. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: Page id for this term
da: Side-id for dette udtryk

en: Paid
da: Betalt

en: Paid Submission
da: Betalt medlemskab

en: Paid Submission is disabled
da: Betalt indsendelse er deaktiveret

en: Paragraph Font
da: Skrifttype til afsnit

en: Parallax efect for image/video header media?
da: Parallax-effekt til billede/video header-medier?

en: Parameters list
da: Liste over parametre

en: Parent Agent
da: Nuværende Agent

en: Parent Developer
da: Forældreudvikler

en: Parent Invoice
da: Forældrefaktura

en: Parent Membership Package
da: Forældre-medlemskabspakke

en: Parent Property
da: Overordnet ejendom

en: Parent Searches
da: Forældresøgninger

en: Password
da: Adgangskode

en: Password Reset Request
da: Anmod om  nyt Password

en: Password Reseted
da: Password  er nulstillet

en: Path to an image of your choice (best size 300px  x 300px)
da: Sti til et billede efter eget valg (bedste størrelse 300px x 300px)

en: Path to client picture, (best size 120px  x 120px)
da: Sti til kundens billede, (bedste størrelse 120px x 120px)

en: Pay
da: Betal

en: Pay Now
da: Betal nu

en: Pay Status:
da: Lønstatus:

en: Pay with Stripe
da: Betal med Stripe

en: PayPal Settings
da: PayPal indstillinger

en: PayPal business account is required. Info is taken from https://developer.paypal.com/. See help:
da: PayPal-forretningskonto er påkrævet. Info er taget fra https://developer.paypal.com/. Se hjælp:

en: Payment Action Required
da: Betalingshandling påkrævet

en: Payment Calculator
da: Betalingsberegner

en: Payment for Invoice %s , Booking %s
da: Betaling for faktura %s, booking %s

en: Payment for Listing "%s" with id %s
da: Betaling for liste "%s" med id %s

en: Payment for Package "%s" with id %s
da: Betaling for pakke "%s" med id %s

en: Payment for package Basic
da: Betaling for pakke Basic

en: Paypal - Reccuring Payment ID:
da: Paypal - Rekurrerende betalings-ID:

en: Paypal Client Secret Key
da: Paypal-klientens hemmelige nøgle

en: Paypal Client id
da: PayPal Klient id

en: Paypal receiving email
da: Paypal modtager e-mail

en: Percent Down
da: Procent Ned

en: Period
da: Periode

en: Pets
da: Husdyr

en: Phone
da: Telefon

en: Phone:
da: Tlf:

en: Pick Area
da: Vælg område

en: Pick Category
da: Vælg kategori

en: Pick City
da: Vælg by

en: Pick a custom property page template you made.
da: Vælg en brugerdefineret skabelon til egenskabsside, som du har lavet.

en: Pick your Property Page Layout
da: Vælg layout til din ejendomsside

en: Pin Generation works only if the file reading option in Google Map setting is set to yes
da: Pin-generering fungerer kun, hvis indstillingen for filaflæsning i Google Map-indstillingen er sat til ja

en: Pin Management
da: Pin-styring

en: Pin cluster disappears when map zoom is less than the value set in here.
da: Pin cluster forsvinder, når kortets zoom er mindre end den værdi, der er indstillet her.

en: Pinterest page link, with https://
da: Pinterest link, med https://

en: Place Pin with Property Address
da: Placerer nål og vis adressen

en: Place here the Listings Id separated by comma. Will Overwrite the above selection!
da: Placer her Listings Id adskilt af komma. Vil overskrive ovenstående valg!

en: Place in advanced search form
da: Placer i avanceret søgeformular

en: Plan Bathrooms
da: Plantegning, bedeværeelser

en: Plan Description
da: Plantegning, beskrivelse

en: Plan Image
da: Plan, billede

en: Plan Price
da: Plan pris

en: Plan Rooms
da: Plantegning, værelser

en: Plan Size
da: Plantegning, areal

en: Plan Title
da: Plantegning, titel

en: Please activate the theme in the next 24h to validate the purchase and continue to have access to all theme options! See this
da: Aktivér venligst temaet inden for de næste 24 timer for at validere købet og fortsat have adgang til alle temaets muligheder! Se dette

en: Please add Twitter Api access info in Theme Options
da: Tilføj venligst Twitter Api-adgangsoplysninger i temaindstillingerne

en: Please add a Walkscore Api Key
da: Tilføj venligst en Walkscore Api-nøgle

en: Please add your Twitter ID!
da: Tilføj venligst dit Twitter-ID!

en: Please do not reply directly to this email. If you believe this is an error or require further assistance, please contact us
da: Svar venligst ikke direkte på denne e-mail. Hvis du mener, at dette er en fejl eller har brug for yderligere hjælp, bedes du kontakte os

en: Please note that Yelp is not working for all countries. See here https://www.yelp.com/factsheet the list of countries where Yelp is available.
da: Bemærk venligst, at Yelp ikke fungerer i alle lande. Se her https://www.yelp.com/factsheet listen over lande, hvor Yelp er tilgængelig.

en: Please use the "Save Design" button in order to save your design
da: Brug venligst knappen "Gem design" for at gemme dit design

en: Please wait while we confirm your payment!
da: Vent venligst, mens vi bekræfter din betaling!

en: Poland
da: Polen

en: Post Settings
da: Artikel indstillinger

en: Posts
da: Indlæg

en: Price
da: Pris

en: Price & Currency
da: Pris og valuta

en: Price - thousands separator
da: Pris - tusindvis af separatorer

en: Price High to Low
da: Pris Høj -> Lav

en: Price Low to High
da: Pris Lav -> Høj

en: Price Per Submission (for "per listing" mode)
da: Pris pr. annonce (for "pr. annonce” tilstand)

en: Price Slider Maximum values for advanced search with tabs
da: Price Slider Maksimumsværdier for avanceret søgning med faner

en: Price Slider Minimum values for advanced search with tabs
da: Price Slider Minimumsværdier for avanceret søgning med faner

en: Price Slider Values for
da: Værdier for prisskyderen

en: Price row
da: Prisrække

en: Price to make the listing featured (for "per listing" mode)
da: Pris for at få opslaget vist (for "pr. opslag"-tilstand)

en: Price(use only numbers):
da: Pris (brug kun tal):

en: Print Page Design
da: Design af udskriftsside

en: Print Page Logo
da: Udskriv sidens logo

en: Privacy policy
da: Privatlivspolitik

en: Professional Services
da: Professionelle tjenester

en: Profile Update
da: Profilopdatering

en: Properties
da: Ejendomme

en: Properties IDs separated by commna
da: Egenskabs-ID'er adskilt af commna

en: Properties Size & Lot Size - decimal separator
da: Ejendomsstørrelse og grundstørrelse - decimalseparator

en: Properties Size & Lot Size - no of decimals
da: Ejendomsstørrelse og grundstørrelse - antal decimaler

en: Properties Size & Lot Size - thousand separator
da: Ejendomsstørrelse og grundstørrelse - tusind separator

en: Properties Slider
da: Slider til egenskaber

en: Properties default order in advanced search results page
da: Egenskaber for standardrækkefølge på siden med avancerede søgeresultater

en: Properties default order in taxonomy pages
da: Egenskaber for standardrækkefølge på taksonomisider

en: Properties list layout type for advanced search results page
da: Layouttype for egenskabsliste til side med avancerede søgeresultater

en: Properties number per page in advanced search results page
da: Antal egenskaber pr. side i avancerede søgeresultater

en: Properties number per page in property list pages
da: Antal ejendomme pr. side i ejendomslisten

en: Property
da: Ejendom

en: Property  Subunits
da: Underenheder til ejendom

en: Property "Other Agents" Label
da: Egenskab "Andre agenter" Label

en: Property - Select Sidebar Position
da: Egenskab - Vælg sidebjælkeposition

en: Property Action
da: Ejendomshandel

en: Property Action Category
da: Ejendoms type kategori

en: Property Action Category Page
da: Kategoriside for ejendomshandlinger

en: Property Address
da: Adresse

en: Property Address Label
da: Ejendommens adresseetikette

en: Property Address Label in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Ejendomsadresse-etiket i fanen. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist.

en: Property Address Label. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Ejendommens adresse-etiket. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: Property Agent Label - only navigation bar
da: Ejendomsmægler-etiket - kun navigationslinje

en: Property Analytics
da: Ejendomsanalyse

en: Property Area
da: Område

en: Property Area Page
da: Side med ejendomsområde

en: Property Bathrooms
da: Badeværelser

en: Property Bedrooms
da: Soveværelser

en: Property Card - rows order
da: Ejendomskort - rækkefølge af rækker

en: Property Card Adress Row
da: Ejendomskort Adresse Række

en: Property Card Agent Section Settings
da: Ejendomskort Agent sektion Indstillinger

en: Property Card Categories Row
da: Ejendomskort Kategorier Række

en: Property Card Composer - Extra Settings
da: Property Card Composer - Ekstra indstillinger

en: Property Card Content Composer
da: Komponist af indhold til ejendomskort

en: Property Card Design (used in lists)
da: Design af ejendomskort (bruges i lister)

en: Property Card Design - Beta
da: Design af ejendomskort - Beta

en: Property Card Details Row
da: Detaljer om ejendomskort Række

en: Property Card General Settings
da: Generelle indstillinger for ejendomskort

en: Property Card Image Settings
da: Billedindstillinger for ejendomskort

en: Property Categories Page
da: Side med ejendomskategorier

en: Property Category
da: Ejendomskategori

en: Property Category Submit
da: Ejendoms kategori indsend

en: Property City
da: Beliggenhed

en: Property City Page
da: Ejendommens byside

en: Property Country
da: Land

en: Property County
da: Region

en: Property County/State
da: Ejendom Amt/Stat

en: Property County/State Page
da: Ejendom Amt/Stat Side

en: Property Custom
da: Egenskab Tilpasset

en: Property Custom Fields
da: Brugerdefinerede felter til egenskaber

en: Property Description
da: Beskrivelse af ejendom

en: Property Description Label
da: Beskrivelse af ejendommen Label

en: Property Details
da: Ejendoms detaljer

en: Property Details Label
da: Ejendomsdetaljer Label

en: Property Details Label in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Ejendomsdetaljer Etikette i fanen. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist.

en: Property Documents Label
da: Ejendomsdokumenter Label

en: Property Energy Savings Label
da: Energibesparelsesmærke til ejendomme

en: Property Features
da: Ejendomsegenskaber

en: Property Features Label
da: Ejendomsfunktioner Label

en: Property Floor Plans Label
da: Ejendommens etageplaner Label

en: Property Google View
da: Ejendom Google View

en: Property ID
da: Ejendoms ID

en: Property Id
da: Ejendoms-id

en: Property Latitude
da: Ejendom Breddegrad

en: Property List
da: Liste over ejendomme

en: Property List display (*global option)
da: Visning af egenskabsliste (*global indstilling)

en: Property Longitude
da: Ejendom Længdegrad

en: Property Lot Size
da: Grundens størrelse

en: Property Map
da: Kort

en: Property Map Label
da: Etiket til ejendomskort

en: Property Media
da: Ejendom Media

en: Property Media & Documents
da: Ejendomsmedier og dokumenter

en: Property Media Header -  Revolution Slider
da: Overskrift til ejendomsmedier - Revolution Slider

en: Property Media Header - Static Image
da: Overskrift til ejendomsmedie - statisk billede

en: Property Name
da: Ejendommens navn

en: Property Navigation Sticky Bar (works only for accordion content)
da: Property Navigation Sticky Bar (fungerer kun for harmonika-indhold)

en: Property Page
da: Ejendoms side

en: Property Page Design
da: Design af ejendomsside

en: Property Page Layout
da: Layout af ejendomsside

en: Property Page Only - Agent Card
da: Ejendom Page Only - Agent kort

en: Property Page Only - Contact Form Agent
da: Kun ejendomsside - kontaktformular agent

en: Property Page Only - Details Section
da: Ejendom Side kun - detaljer sektion

en: Property Page Only - Details as Accordion
da: Ejendom Page Kun - Detaljer som akkordian

en: Property Page Only - Details as Tabs
da: Kun ejendomsside - detaljer som faner

en: Property Page Only - Masonry Gallery
da: Kun ejendomsside - Galleri med murværk

en: Property Page Only - Masonry Gallery Type2
da: Kun ejendomsside - Murværk Galleri Type2

en: Property Page Only - Other Agents
da: Kun ejendomsside - andre agenter

en: Property Page Only - Property Gallery
da: Kun ejendomsside - ejendomsgalleri

en: Property Page Only - Property Images / Video Slider
da: Kun ejendomsside - ejendomsbilleder/video-slider

en: Property Page Only - Related Listings
da: Kun ejendomsside - relaterede lister

en: Property Page Only - Single Detail
da: Ejendom Side kun - detaljer single sektion

en: Property Page Only - Text with Agent details
da: Ejendom Side kun - Tekst med mægler detaljer

en: Property Page Only - Text with Details
da: Ejendom Side kun - Tekst med detaljer

en: Property Page Views Label
da: Egenskab Sidevisninger Label

en: Property Payment Calculator Label
da: Label til ejendomsbetalingsberegner

en: Property Price
da: Lejepris

en: Property Price Label
da: Pris

en: Property Price Label Before
da: Førpris

en: Property Reviews
da: Ejendomme

en: Property Reviews Label
da: Ejendom Media

en: Property Rooms
da: Værelser

en: Property Schedule Tour Label
da: Ejendomsskema Rundvisning Etiket

en: Property Search Results Page
da: Siden Søgeresultater for egenskab

en: Property Similar Listings Label
da: Lignende ejendomme Label

en: Property Size
da: Ejendommens størrelse

en: Property Status
da: Ejendomsstatus

en: Property Submission Page
da: Side til indsendelse af ejendom

en: Property Subunits
da: Underenheder til ejendom

en: Property Taxonomy and Blog Category/Archive - Select Sidebar Position
da: Ejendomstaksonomi og blogkategori/arkiv - Vælg sidebjælkeposition

en: Property Taxonomy and Blog Category/Archive - Select the Sidebar
da: Ejendomstaksonomi og blogkategori/arkiv - Vælg sidebjælke

en: Property Unit/Card min height
da: Ejendom Enhed/Kort min. højde

en: Property Video Label
da: Videoetikette til ejendom

en: Property Virtual Tour Label
da: Ejendommen Virtual Tour Label

en: Property Walkscore Label
da: Ejendommens Walkscore Label

en: Property What's Nearby Label
da: Ejendom Hvad er i nærheden Label

en: Property Zip
da: Post nr.

en: Property and Agent Links
da: Ejendom og Mægler links

en: Property details will display on 1, 2 or 3 columns
da: Ejendomsoplysninger vises i 1, 2 eller 3 kolonner

en: Property id
da: Ejendommens id

en: Property in theme Slider
da: Egenskab i temaets slider

en: Property list layout type for taxonomy pages
da: Layouttype for egenskabsliste til taksonomisider

en: Property page - Select what Sidebar
da: Egenskabssiden - Vælg hvilken sidebar

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Backgrond Color
da: Ejendom, agent og blog Enhed/kort Baggrundsfarve

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding Bottom
da: Ejendom, agent og blog Enhed/kort Intern polstring Bund

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding Left
da: Ejendom, agent og blog Enhed/kort Intern polstring til venstre

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding Right
da: Ejendom, agent og blog Enhed/kort Intern polstring Højre

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding Top
da: Ejendom, agent og blog Enhed/kort Intern polstring Top

en: Public Services & Government
da: Offentlige tjenester

en: Publish Listing with Featured
da: Annoncér som fremhævet

en: Purchase Activated
da: Køb aktiveret

en: Purchase Code
da: Købs Kode

en: Purchase Date
da: Købs Dato

en: Purchase code is invalid.
da: Købskoden er ugyldig.

en: Purchased by User
da: Købt af bruger

en: Put Search form before the header media?
da: Placere søgeformularen før headermediet?

en: Random Pick (yes/no)
da: Tilfældigt valg (ja/nej)

en: Real Estate
da: Ejendom

en: Recent Items
da: Seneste elementer

en: Recent Items Shortcode
da: Kortkode til seneste varer

en: Recent Items Slider
da: Slider til seneste artikler

en: Recent Items Slider Shortcode
da: Shortcode til skyderen med de seneste varer

en: Recurring
da: Gentagende

en: Recurring Payment
da: Tilbagevendende betaling

en: Register
da: Registrér

en: Register Form
da: Registrerings formular

en: Register Form Shortcode
da: Registreringsform genvej

en: Register link text
da: Registrer linktekst

en: Register page url
da: Registrer side url

en: Religious Organizations
da: Religiøse organisationer

en: Remove
da: Fjern

en: Remove Featured Image
da: Fjern fremhævet billede

en: Renewable energy performance index
da: Indeks for vedvarende energi

en: Renewable energy performance index
da: Indeks for vedvarende energi

en: Repeat Footer background ?
da: Gentag footer-baggrund?

en: Replace the theme default property card unit placeholder image with a custom one.
da: Udskift temaets standardbillede af egenskabskortets pladsholder med et brugerdefineret billede.

en: Reset Password
da: Nulstil Kodeord

en: Responsible Agent / User
da: Ansvarlig agent/bruger

en: Restaurants
da: Restauranter

en: Return to Dashboard
da: Vend tilbage til Kontrolpanelet

en: Return to Login
da: Tilbage til login

en: Retype Password
da: Skriv lösenordet igen

en: Reunion
da: Réunion

en: Review Title
da: Titel på anmeldelse

en: Reviews
da: Anmeldelser

en: Romania
da: Rumænien

en: Rooms
da: Værelser

en: Rooms(*only numbers):
da: Værelser (*kun numre):

en: Rooms:
da: Værelser:

en: Russian Federation
da: Rusland

en: SVG ICON - SVG ONLY!
da: SVG-IKON - KUN SVG!

en: Saint Helena
da: Skt. Helena

en: Saint Kitts and Nevis
da: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Vincent and the Grenadines
da: Saint Vincent og Grenadinerne

en: Sale Price
da: Udsalgspris

en: Sandbox = test API. LIVE = real payments API. Update PayPal and Stripe settings according to API type selection.
da: Sandkasse = test-API. LIVE = rigtig betalings-API. Opdater PayPal- og Stripe-indstillinger i henhold til valg af API-type.

en: Sao Tome and Principe
da: São Tomé og Príncipe

en: Saudi Arabia
da: Saudi-Arabien

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Save Design
da: Gem design

en: Save Search Settings
da: Gem søgeindstillinger

en: Saved Searches
da: Gemte søgninger

en: Schedule Tour
da: Planlæg turen

en: Schedule Tour design type
da: Tidsplan Tour design type

en: Schedule Tour request from
da: Anmodning om en tur fra

en: Schedule a showing?
da: Planlægge en fremvisning?

en: Search
da: Søg efter

en: Search Agent
da: Søg mægler

en: Search Custom Fields Setup
da: Opsætning af brugerdefinerede søgefelter

en: Search Details
da: Søgedetaljer

en: Search Developer
da: Søg efter udvikler

en: Search Invoices
da: Søg Fakturaer

en: Search Membership Packages
da: Søg efter medlemskabspakker

en: Search Message
da: Søg besked

en: Search Property By Name or ID
da: Søg ejendom efter navn eller ID

en: Search Searches
da: Søgninger

en: Search field
da: Søgefelt

en: Search form for
da: Søgeformular til

en: Search parameters
da: Søgeparametre

en: Searches
da: Søgninger

en: Second Color
da: Anden farve

en: Second Column
da: Anden søjle

en: Second Line
da: Anden linje

en: Second line text
da: Tekst på anden linje

en: Secondary Agents(*multiple selection):
da: Sekundære agenter (*multiple valg):

en: Section Title
da: Afsnits overskrift

en: Select 1,2,3 or 4
da: Vælg 1,2,3 eller 4

en: Select Action Category
da: Vælg handlingskategori

en: Select Agency Category
da: Vælg agenturets kategori

en: Select Area
da: Vælg område

en: Select Category
da: Vælg kategori

en: Select City
da: Vælg by

en: Select Energy Class (EU regulation)
da: Vælg energiklasse (EU-forordning)

en: Select Item Type 1/2?
da: Vælg varetype 1/2?

en: Select Properties
da: Ejendomme

en: Select Similar Listings Order
da: Vælg lignende lister i rækkefølge

en: Select Subunits From the list:
da: Vælg Underenheder fra listen:

en: Select Taxonomies, where you want to show review block
da: Vælg taksonomier, hvor du vil vise review-blokken

en: Select Taxonomy Terms for tabs options in Advanced Search Type 6, Type 7, Type 8, Type 9
da: Vælg taksonomiske termer for fanemuligheder i avanceret søgning Type 6, Type 7, Type 8, Type 9

en: Select Taxonomy for tabs options in Advanced Search Type 6, Type 7, Type 8, Type 9
da: Vælg taksonomi for fanemuligheder i avanceret søgning Type 6, Type 7, Type 8, Type 9

en: Select User Type
da: Vælg brugertype

en: Select a property section from the theme default details elements.
da: Vælg en egenskabssektion fra temaets standarddetaljer.

en: Select between miles and kilometers.
da: Vælg mellem miles og kilometer.

en: Select between standard or half map layout style for advanced search results page.
da: Vælg mellem standard- eller halvkort-layoutstil til siden med avancerede søgeresultater.

en: Select between standard or half map style for property taxonomies pages.
da: Vælg mellem standard- eller halvkortstil til sider med ejendomstaksonomier.

en: Select category
da: Vælg kategori

en: Select default country
da: Vælg standardland

en: Select gas emissions index class
da: Vælg indeksklasse for gasemissioner

en: Select grid or list style for properties list pages.
da: Vælg gitter- eller listestil til sider med egenskabslister.

en: Select header type
da: Vælg overskriftstype

en: Select header type. Header type 4 will NOT work with half map property list template.
da: Vælg overskriftstype. Overskriftstype 4 fungerer IKKE med skabelonen for halvkortets ejendomsliste.

en: Select logo position. Please note that there is no "center" align for type 1, 5 and 6.
da: Vælg logoets position. Bemærk, at der ikke er nogen "center"-justering for type 1, 5 og 6.

en: Select menu align position for Header Type 1.
da: Vælg menujusteringsposition for overskriftstype 1.

en: Select one Agency or Developer
da: Vælg et agentur eller en udvikler

en: Select one Agent
da: Vælg en agent

en: Select one Agent, Agency or Developer
da: Vælg en agent, et agentur eller en udvikler

en: Select one article
da: Vælg en artikel

en: Select one single detail from dropdown
da: Vælg en enkelt detalje fra dropdown

en: Select only one Package
da: Vælg kun én pakke

en: Select package
da: Vælg pakke

en: Select properties for slider - *hold CTRL for multiple select
    Due to speed reason we only show here the first 50 listings. If you want to add other listings into the theme slider please go and edit the property (in wordpress admin) and select "Property in theme Slider" in Property Details tab.
da: Vælg ejendomme til slider - *hold CTRL nede for flere valg
    Af hensyn til hastigheden viser vi her kun de første 50 lister. Hvis du vil tilføje andre lister til temaslideren, skal du gå ind og redigere ejendommen (i wordpress admin) og vælge "Ejendom i temaslider" i fanen Ejendomsdetaljer.

en: Select single detail
da: Vælg en enkelt detalje

en: Select taxonomies for similar listings
da: Vælg taksonomier for lignende lister

en: Select taxonomies for similar listings( if none is selected we will use property category, property action category and property city)
da: Vælg taksonomier for lignende lister (hvis ingen er valgt, bruger vi ejendomskategori, ejendomshandlingskategori og ejendomsby)

en: Select taxonomies that will appear in the breadcrumbs
da: Vælg taksonomier, der skal vises i brødkrummerne

en: Select text alignment for header types 3 and 4.
da: Vælg tekstjustering for overskriftstyperne 3 og 4.

en: Select the Fields for listing submission.
da: Vælg felter til indsendelse af lister.

en: Select the Mandatory Fields for listing submission.
da: Vælg de obligatoriske felter til indsendelse af listen.

en: Select the country
da: Vælg land

en: Select the default order for properties in advanced search results page
da: Vælg standardrækkefølgen for ejendomme på siden med avancerede søgeresultater

en: Select the default order for properties in taxonomy pages
da: Vælg standardrækkefølgen for egenskaber på taksonomiske sider

en: Select the design type.
da: Vælg designtype.

en: Select the design version for  schedule tour section.
da: Vælg designversion for sektion for skemalagt tur.

en: Select the map position for all pages with half map layout enabled.
da: Vælg kortets position for alle sider med halvt kortlayout aktiveret.

en: Select the measurement unit for Property Lot Size field. If left blank, Measurement Unit for Property Size applies.
da: Vælg måleenheden for feltet Property Lot Size. Hvis feltet er tomt, gælder måleenheden for ejendomsstørrelse.

en: Select the measurement unit you will use on the website for Properties Size.
da: Vælg den måleenhed, du vil bruge på hjemmesiden til Properties Size.

en: Select the media types buttons for media section
da: Vælg knapperne for medietyper i mediesektionen

en: Select the pages that regular user can see in dashboard.
da: Vælg de sider, som almindelige brugere kan se i dashboardet.

en: Select the property section
da: Vælg ejendomssektionen

en: Select the splash page type.
da: Vælg typen af splash-side.

en: Select user types to display in register forms.
da: Vælg brugertyper, der skal vises i registerformularer.

en: Select what features from Advanced Search Form. *for speed reasons, the "features checkboxes" will not filter the pins on the map
da: Vælg hvilke funktioner fra Advanced Search Form. *af hensyn til hastigheden vil "features checkboxes" ikke filtrere pindene på kortet

en: Select what media header to use for blog posts.
da: Vælg, hvilken medieoverskrift du vil bruge til blogindlæg.

en: Select which features and amenities show in search.
da: Vælg, hvilke funktioner og bekvemmeligheder der skal vises i søgningen.

en: Select which sidebar to show in property page. Create new Sidebars from Appearance -> Sidebars
da: Vælg, hvilken sidebar der skal vises på egenskabssiden. Opret nye sidebjælker fra Udseende -> Sidebjælker

en: Select wich user role admin should approve manually
da: Vælg, hvilken brugerrolle administrator skal godkende manuelt

en: Select yes if you want to display schedule tour section.
da: Vælg ja, hvis du vil have vist afsnittet om turplanen.

en: Select your custom font options.
da: Vælg de brugerdefinerede skrifttypeindstillinger.

en: Selection for Accordion - Layouts 6 & 7
da: Udvælgelse til Accordion - Layout 6 & 7

en: Selection for Accordion Layout
da: Valg til Accordion-layout

en: Selection for Tab Layout
da: Valg af fanelayout

en: Send Email
da: Send email

en: Send Message
da: Send Besked

en: Send Private Message
da: Send privat besked

en: Send all contact emails to
da: Send alle kontaktmails til

en: Send emails
da: Send e-mails

en: Send emails as Html or text
da: Send e-mails som Html eller tekst

en: Send weekly or daily an email alert with new published properties matching user saved search
da: Send ugentligt eller dagligt en e-mail med nye offentliggjorte ejendomme, der matcher brugerens gemte søgning

en: Separation border for top bar widgets?
da: Adskillelseskant til widgets i topbjælken?

en: Serbia
da: Serbien

en: Set Featured Image
da: Indstil fremhævet billede

en: Set company pin location for contact page template. Latitude must be a number (ex: 40.577906).
da: Angiv placering af pin til kontakt side template. Breddegraden skal være et tal (f. eks. 40,577906).

en: Set company pin location for contact page template. Longitude must be a number (ex: -74.155058).
da: Angiv placering af pin til kontakt side template. Længdegrad skal være et tal (f. eks. -74.155058).

en: Set currency symbol for property price.
da: Indstil valutasymbol for ejendomspris.

en: Set how many characters to display from property excerpt for grid style.
da: Indstil, hvor mange tegn der skal vises fra egenskabsuddrag for gitterstil.

en: Set how many characters to display from property excerpt for list style.
da: Indstil, hvor mange tegn der skal vises fra egenskabsuddrag for listestil.

en: Set how many characters to display from the property title - leave blank for full title
da: Indstil, hvor mange tegn der skal vises fra ejendommens titel - lad den være tom for fuld titel

en: Set how many properties properties to show per page in advanced search results page
da: Indstil, hvor mange egenskaber der skal vises pr. side på siden med avancerede søgeresultater

en: Set how many properties to show per page.
da: Indstil, hvor mange egenskaber der skal vises pr. side.

en: Set repeat options for background footer image.
da: Indstil gentagelsesmuligheder for baggrundsbilledet til sidefoden.

en: Set the currency label for multi-currency widget dropdown.
da: Indstil valutaetiketten til widget-dropdown med flere valutaer.

en: Set the position for the currency symbol.
da: Indstil positionen for valutasymbolet.

en: Set the thousand separator for price numbers.
da: Indstil tusind-separatoren for prisnumre.

en: Set to YES only if you have an IDX plugin installed and activated in your site
da: Indstil kun til JA, hvis du har et IDX-plugin installeret og aktiveret på din hjemmeside

en: Seychelles
da: Seychellerne

en: Share
da: Delt

en: Shopping
da: Indkøb

en: Show Address in  email footer?
da: Vis adresse i e-mailens sidefod?

en: Show Advanced Search in Property Page?
da: Vis avanceret søgning på ejendomssiden?

en: Show Advanced Search in Taxonomies, Categories or Archives?
da: Vis avanceret søgning i taksonomier, kategorier eller arkiver?

en: Show Advanced Search?
da: Vis avanceret søgning?

en: Show Agent Contact form on Sidebar
da: Vis agentens kontaktformular på sidepanelet

en: Show Agent Image
da: Vis billede af agent

en: Show Agent on Sidebar ?
da: Vis agent på sidepanelet?

en: Show Amenities and Features fields?
da: Vis felter med faciliteter og funktioner?

en: Show Back to Top Button ?
da: Vis knappen Tilbage til toppen?

en: Show Breadcrumbs
da: Vis Brødkrummer

en: Show Contact Details over map
da: Vis kontaktoplysninger over kort

en: Show Contact Details over map
da: Vis kontaktoplysninger over kort

en: Show Contact Form on lightbox
da: Vis kontaktformular i lightbox

en: Show Content as
da: Vis indhold som

en: Show Content as
da: Vis indhold som

en: Show Dropdowns for beds, bathrooms or rooms? (*only works with the options for Custom Fields -> YES)
da: Vis dropdowns for senge, badeværelser eller værelser? (*fungerer kun med indstillingerne for Brugerdefinerede felter -> JA)

en: Show Footer ?
da: Vis sidefod?

en: Show Footer Contact button?
da: Vis kontakt-knappen i sidefoden?

en: Show Footer Copyright Area?
da: Vis copyright-område i sidefoden?

en: Show Geo Location Search in:
da: Vis geografisk placering Søg i:

en: Show Google Search over Map?
da: Vis Google-søgning over kort?

en: Show Header in Dashboard ?
da: Vis overskrift i dashboard?

en: Show Map on Property Page?
da: Skal kort vises på egenskabsside?

en: Show Prev/Next butons on property page ?
da: Vis Forrige/Næste knapper på egenskabssiden?

en: Show Preview results box?
da: Vis forhåndsvisning af resultatboks?

en: Show Property Categories with 0 properties in advanced search and properties list filters.
da: Vis ejendomskategorier med 0 ejendomme i avanceret søgning og ejendomslistefiltre.

en: Show Slider for Price?
da: Vis slider for pris?

en: Show Sold Items
da: Vis solgte varer

en: Show address section
da: Vis adresse-sektion

en: Show address section in print page?
da: Vis adressesektionen på udskriftssiden?

en: Show agent contact form on sidebar.
da: Vis agentens kontaktformular på sidepanelet.

en: Show agent details section
da: Vis sektionen med agentoplysninger

en: Show agent details section in print page?
da: Vis agentdetaljer på udskriftssiden?

en: Show agent name
da: Vis agentens navn

en: Show compare button
da: Vis sammenligningsknap

en: Show compare button
da: Vis sammenligningsknap

en: Show currency before or after price - in front pages
da: Vis valuta før eller efter pris - på forsiden

en: Show description section
da: Vis beskrivelsessektion

en: Show description section in print page?
da: Vis beskrivelsessektionen på udskriftssiden?

en: Show details section
da: Vis sektionen med detaljer

en: Show details section in print page?
da: Vis detaljer på udskriftssiden?

en: Show favorite button
da: Vis favorit-knap

en: Show favorite button
da: Vis favorit-knap

en: Show featured listings only?
da: Vis kun fremhævede lister?

en: Show featured listings only? (yes/no)
da: Vis kun fremhævede lister (ja/nej)

en: Show features & amenities section
da: Vis afsnittet om funktioner og bekvemmeligheder

en: Show features & amenities section in print page?
da: Vis afsnittet om funktioner og bekvemmeligheder på udskriftssiden?

en: Show floor plans section
da: Vis sektionen med plantegninger

en: Show floor plans section in print page?
da: Vis sektionen med plantegninger på udskriftssiden?

en: Show gallery section
da: Vis galleri sektion

en: Show gallery section in print page?
da: Vis gallerisektion på udskriftssiden?

en: Show map in slider type?
da: Vis kort i slider-typen?

en: Show modal for the "Call" action in card type 7
da: Vis modal for handlingen "Opkald" i korttype 7

en: Show mortgage calculator?
da: Vis boliglånsberegner?

en: Show number of listings
da: Vis antallet af lister

en: Show on property page the features and amenities that are not selected?
da: Vis de funktioner og faciliteter, der ikke er valgt, på ejendomssiden?

en: Show prices in this format : 5,23m or 6.83k. Price Style for maps pins are controlled in Map > Pin management
da: Vis priser i dette format : 5,23m eller 6.83k. Prisstil for kortnåle styres i Kort > Nålestyring

en: Show property Features & Amenities on 1,2 or 3 columns
da: Vis ejendommens funktioner og faciliteter på 1, 2 eller 3 kolonner

en: Show property address on 1,2 or 3 columns
da: Vis ejendommens adresse på 1, 2 eller 3 kolonner

en: Show property details on 1,2 or 3 columns
da: Vis ejendomsoplysninger i 1, 2 eller 3 kolonner

en: Show property featured labels
da: Vis etiketter med egenskaber

en: Show property featured labels
da: Vis etiketter med egenskaber

en: Show property status labels
da: Vis statusetiketter for egenskaber

en: Show property status labels
da: Vis statusetiketter for egenskaber

en: Show share button
da: Vis knap til deling

en: Show share button
da: Vis knap til deling

en: Show submit property button in header?
da: Vis knappen Submit Property i headeren?

en: Show subunits section
da: Vis sektionen med underenheder

en: Show subunits section in print page?
da: Vis sektionen med underenheder på udskriftssiden?

en: Show the Features and Amenities that are not available
da: Vis de funktioner og faciliteter, der ikke er tilgængelige

en: Show top bar on mobile devices?
da: Vis topbjælken på mobile enheder?

en: Show top bar widgets menu?
da: Vis menuen med widgets i topbjælken?

en: Show user login menu in header?
da: Vis brugerens login-menu i headeren?

en: Show your phone number in header next to Login/Register icon.
da: Vis dit telefonnummer i overskriften ved siden af Login/Register-ikonet.

en: Show/Hide "Add to Favorite" Button
da: Vis/skjul knappen "Tilføj til favorit"

en: Show/Hide "Address Details " under title
da: Vis/skjul "Adresseoplysninger" under titlen

en: Show/Hide "Print" Button
da: Vis/skjul knappen "Udskriv"

en: Show/Hide "Share" Button
da: Vis/skjul "Del"-knappen

en: Show/Hide Details
da: Vis/skjul detaljer

en: Sidebar Heading Background Color
da: Sidebar overskrift baggrundsfarve

en: Sidebar Heading Color
da: Sidebar overskriftsfarve

en: Sidebar Settings
da: Indstillinger for sidepanel

en: Sidebar Widget Background Color
da: Sidebar Widget Baggrundsfarve

en: Sidebar Widget Design
da: Design af sidebar-widget

en: Similar Listings
da: Sammenlignelige ejendomme

en: Similar listing display format
da: Lignende format til visning af lister

en: Similar listings show when there are other properties from the same area, city, type and category.
da: Lignende annoncer vises, når der er andre ejendomme fra samme område, by, type og kategori.

en: Single Pin Marker / Contact marker / Agency or Developer marker image
da: Single Pin Marker / Kontaktmarkør / Agentur- eller udviklermarkørbillede

en: Size(*only numbers):
da: Størrelse (*kun tal):

en: Size:
da: Storlek:

en: Slider Images
da: Slider billeder

en: Slider Images, .png, .jpg or .gif format
da: Slider-billeder, .png-, .jpg- eller .gif-format

en: Slider Navigation Arrows Position
da: Slider-navigationspilenes position

en: Slider Transition
da: Slider-overgang

en: Slider Type
da: Dias type

en: Slider Type ?
da: Slider-type?

en: Slider for lightbox
da: Slider til lightbox

en: Slovakia (Slovak Republic)
da: Slovakiet (Slovakiske Republik)

en: Slovenia
da: Slovenien

en: Social & Contact
da: Social & Kontakt

en: Social Accounts
da: Sociale konti

en: Social Login
da: Social login

en: Social icon no 1
da: Socialt ikon nr. 1

en: Social icon no 2
da: Socialt ikon nr. 2

en: Social icon no 3
da: Socialt ikon nr. 3

en: Sold Listings
da: Solgte lister

en: Solomon Islands
da: Salomon Øerne

en: Sort By
da: Sorter efter

en: South Africa
da: Sydafrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
da: South Georgia og South Sandwich Islands

en: Space Type : 1 with no middle line, 2 with middle line
da: Mellemrumstype: 1 uden midterlinje, 2 med midterlinje

en: Space between details
da: Mellemrum mellem detaljer

en: Space height
da: Rumhøjde

en: Space height in px
da: Mellemrumshøjde i px

en: Spacer
da: Afstandsstykke

en: Spacer Shortcode
da: Spacer-genvejskode

en: Spacer Type
da: Afstandsstykke Type

en: Spain
da: Spanien

en: Splash Image
da: Splash-billede

en: Splash Image, .png, .jpg or .gif format
da: Splash-billede, .png-, .jpg- eller .gif-format

en: Splash Page
da: Splash-side

en: Splash Page Subtitle
da: Splash Page Undertekst

en: Splash Page Title
da: Titel på splash-side

en: Splash Video in mp4 format
da: Splash-video i mp4-format

en: Splash Video in ogv format
da: Splash-video i ogv-format

en: Splash Video in webm format
da: Splash-video i webm-format

en: Spot no
da: Spot nej

en: St. Helena
da: Skt. Helena

en: Stars
da: Stjerner

en: Starting Point Latitude
da: Startpunkt Breddegrad

en: Starting Point Longitude
da: Startpunkt Længdegrad

en: Starting with v1.81.0 all Features & Amenities are converted to property taxonomy (category) terms. Manage Features & Amenities from the left sidebar, Properties -> Features & Amenities menu or from wp-admin -> Edit Property.
da: Fra og med v1.81.0 er alle funktioner og faciliteter konverteret til ejendomstaksonomi (kategori). Administrer funktioner og faciliteter fra venstre sidepanel, menuen Ejendomme -> Funktioner og faciliteter eller fra wp-admin -> Rediger ejendom.

en: States
da: Områder

en: Status Text Label
da: Status Tekst Etiket

en: Sticky Header Border Bottom Color
da: Sticky Header Border Bundfarve

en: Sticky Header Height
da: Højde på sticky header

en: Sticky Header Height in px
da: Højde på sticky-header i px

en: Sticky Menu Font Color
da: Sticky Menu Skriftfarve

en: Stripe Publishable Key
da: Stripe Ofefntliggjort Key

en: Stripe Settings
da: Stripe indstillinger

en: Stripe Webhook Secret Key
da: Stripe Webhook hemmelig nøgle

en: Style for Google Map. Use <strong> https://snazzymaps.com/ </strong> to create styles
da: Stil til Google Map. Brug https://snazzymaps.com/ <strong> til at </strong> oprette stilarter

en: Subject
da: Emne

en: Subject for
da: Overskrift for

en: Subject for New user admin notification
da: Emne for meddelelse om ny brugeradministrator

en: Subject for New user notification
da: Emne til meddelelse om ny bruger

en: Submit property will show only with theme register/login for header enabled.
da: Submit-egenskaben vises kun, når temaet register/login for header er aktiveret.

en: Submited Listings should be approved by admin?
da: Skal indsendte ejendomme godkendes af admin?

en: Subscribe to our mailing list in order to receive news about new features and theme upgrades
da: Tilmeld dig vores mailingliste for at modtage nyheder om nye funktioner og temaopgraderinger

en: Suriname
da: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
da: Svalbard og Jan Mayen Øerne

en: Sweden
da: Sverige

en: Switzerland
da: Schweiz

en: Symbol must be set according to international standards. Complete list is here http://www.xe.com/iso4217.php.
da: Symbolet skal være indstillet i henhold til internationale standarder. Den komplette liste findes her http://www.xe.com/iso4217.php.

en: Syrian Arab Republic
da: Syrien

en: Tabs alignment
da: Justering af faner

en: Tabs does not apply to Property Layouts 6 & 7. Select the sections you wish to show in each layout from "Selection for Accordion Layout" or "Selection for Tab Layout"
da: Faner gælder ikke for Egenskabslayout 6 & 7. Vælg de sektioner, du ønsker at vise i hvert layout, fra "Valg til harmonika-layout" eller "Valg til fanelayout"

en: Taiwan, Province of China
da: Taiwan

en: Tajikistan
da: Tadsjikistan

en: Tanzania, United Republic of
da: Tanzania

en: Taxes:
da: Skatter:

en: Taxonomy Header -  Revolution Slider
da: Taksonomi-overskrift - Revolution Slider

en: Taxonomy Header Static Image
da: Statisk billede af taksonomi-overskrift

en: Telegram Link
da: Telegram-link

en: Telegram page link, with https://
da: Link til Telegram-side, med https://

en: Telephone
da: Telefon

en: Term (Years)
da: Løbetid (år)

en: Terms are items in any property taxonomy(Category, Action, City, Area or State/County)
da: Termer er elementer i enhver ejendomstaksonomi (kategori, handling, by, område eller stat/amt)

en: Terms of use
da: Vilkår for anvendelse

en: Testimonial
da: Udtalelse

en: Testimonial Text Here.
da: Testimonial-tekst her.

en: Testimonial Text Here.
da: Testimonial-tekst her.

en: Testimonial Type
da: Udtalelsestype

en: Testiomonial Shortcode
da: Testiomonial-kortkode

en: Text
da: Tekst

en: Text Align
da: Tekst justering

en: Text for the "Call" modal in card type 7
da: Tekst til "Opkald"-modal i korttype 7

en: Thank you for your business!
da: Tak for din forretning!

en: The Agency id/Developer USER ID that has this agent:
da: Agenturets ID/Udviklerens BRUGER-ID, som har denne agent:

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to work. Login in your Google Account, and follow Google Instructions to get the API key from this url: https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key
da: Google Maps JavaScript API v3 KRÆVER en API-nøgle for at fungere. Log ind på din Google-konto, og følg Googles instruktioner for at få API-nøglen fra denne url: https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key

en: The currency in which payments are processed.
da: Den valuta, som betalingerne behandles i.

en: The email doesn't look right !
da: E-mailen ser ikke rigtig ud!

en: The email field is empty
da: Emailfeltet er tomt

en: The label for Agents section.
da: Etiketten til sektionen Agenter.

en: The label for Floor Plans section.
da: Etiketten til sektionen Plantegninger.

en: The label for Other Agents section.
da: Etiketten til sektionen Andre agenter.

en: The label for Page Views section.
da: Etiketten til sektionen Sidevisninger.

en: The label for Payment Calculator section.
da: Etiketten til sektionen Betalingsberegner.

en: The label for Virtual Tour section.
da: Etiketten til Virtual Tour-sektionen.

en: The label for Walkscore section.
da: Etiketten til afsnittet Walkscore.

en: The label for What's Nearby section.
da: Etiketten til afsnittet What's Nearby.

en: The label for map section.
da: Etiketten til kortudsnittet.

en: The label for reviews section.
da: Etiketten til afsnittet Anmeldelser.

en: The label for schedule tour section.
da: Etiketten til planlægningssektionen.

en: The label for similar listings section.
da: Etiketten til afsnittet med lignende lister.

en: The label for video section.
da: Etiketten til videosektionen.

en: The link with http:// in front
da: Linket med http:// i front

en: The maximum no of images a user can upload with the front end submit form. Use 0 for unlimited. This value is NOT used in case of membership mode (each package will have its own max image no set)
da: Det maksimale antal billeder, en bruger kan uploade med frontend-indsendelsesformularen. Brug 0 for ubegrænset. Denne værdi bruges IKKE i tilfælde af medlemskabstilstand (hver pakke vil have sit eget maksimale antal billeder)

en: The message was sent!
da: Beskeden blev sendt!

en: The name field is empty !
da: Navnefeltet er tomt!

en: The number of items per row
da: Antallet af elementer pr. række

en: The option "Yes" places a discrete link to wpestate.org in the footer.
da: Indstillingen "Ja" placerer et diskret link til wpestate.org i footeren.

en: The other users will be automatically approved. *Hold CTRL for multiple selection.
da: De andre brugere bliver automatisk godkendt. *Hold CTRL nede for at vælge flere.

en: The search form is "floating" over the media header and you set the position.
da: Søgeformularen "svæver" over medieoverskriften, og du bestemmer placeringen.

en: The selection applies also to Recent Articles Slider and Recent Articles shortcodes!
da: Valget gælder også for kortkoderne Recent Articles Slider og Recent Articles!

en: The type selected applies for Google Maps header.
da: Den valgte type gælder for Google Maps header.

en: The user id for this profile:
da: Bruger-id for denne profil:

en: Theme Slider
da: Temaets billedshow

en: ThemeForest Username
da: ThemeForest Brugernavn

en: These Options are available for "Property list" page template only!
da: Disse muligheder er tilgængelige for "Ejendoms liste" side kun skabelon!

en: They will need a hubspot account and an api key.
da: De skal bruge en hubspot-konto og en api-nøgle.

en: This applies for  the search over media header
da: Dette gælder for søgningen over medieoverskriften

en: This applies for all register forms. *Hold CTRL for multiple selection.
da: Dette gælder for alle registerings formularer. * Hold CTRL nede for flere valg.

en: This applies for for all register forms.
da: Dette gælder for alle registreringsformulare.

en: This applies for the calendar field type available for properties.
da: Dette gælder for den kalenderfeltype, der er tilgængelig for egenskaber.

en: This applies for the search over header type. IMPORTANT! Enable Advanced Search Custom Fields - YES, for Type 5, Type 6, Type 8, Type 10 and Type 11. Types 7 & 9 look can be obtained with type 6 and 8 with float form set to yes.
da: Dette gælder for søgningen over header-typen. VIGTIGT! Aktivér brugerdefinerede felter til avanceret søgning - JA, for type 5, type 6, type 8, type 10 og type 11. Type 7 & 9 look kan opnås med type 6 og 8 med float form sat til yes.

en: This helps preventing registration spam with ReCaptcha system. All theme forms are already secured. ReCaptcha is Optional.
da: Dette hjælper med at forhindre registreringsspam med ReCaptcha-systemet. Alle temaformularer er allerede sikrede. ReCaptcha er valgfri.

en: This option defines the main content width. Default value is 1200px
da: Denne indstilling definerer bredden på hovedindholdet. Standardværdien er 1200px

en: This option will show or hide the prev/next buttons on property page
da: Denne indstilling viser eller skjuler knapperne forrige/næste på egenskabssiden

en: This property unit builder is a very complex feature, with a lot of options, and because of that it may not work for all design idees. We will continue to improve it, but please be aware that css problems may appear and those will have to be solved by manually adding css rules in the code.
da: Denne ejendomsenhedsbygger er en meget kompleks funktion med mange muligheder, og derfor fungerer den muligvis ikke til alle designideer. Vi vil fortsætte med at forbedre den, men vær opmærksom på, at der kan opstå css-problemer, og de skal løses ved manuelt at tilføje css-regler i koden.

en: This will enable the search preview on theme search form
da: Dette vil aktivere søgeeksemplet på temaets søgeformular

en: This will replace the sticky header. Doesn't apply to search type 3
da: Dette vil erstatte den klæbende overskrift. Gælder ikke for søgetype 3

en: Thumbnail max width in px
da: Thumbnails maksimale bredde i px

en: Thumbnail max width in px (*height is auto calculated based on image ratio)
da: Thumbnail max bredde i px (*højde beregnes automatisk baseret på billedforhold)

en: Thumbnail right & bottom margin in px
da: Thumbnail højre og nederste margin i px

en: Tiktok page link, with https://
da: Link til Tiktok-siden, med https://

en: Time
da: Tid

en: Time Slots for Scheduled Tour
da: Tidspunkter for planlagte ture

en: Title
da: Titel

en: Title Client
da: Titel Kunde

en: Title row
da: Titelrække

en: To
da: Til

en: Top Bar Background Color (Header Widget Menu)
da: Topbjælkens baggrundsfarve (Header Widget Menu)

en: Top Bar Font Color (Header Widget Menu)
da: Skriftfarve i øverste bjælke (header-widget-menu)

en: Top Bar will not display on Mobile devices when Sticky mobile header is set YES!
da: Topbjælken vises ikke på mobile enheder, når Sticky mobile header er indstillet til YES!

en: Top Menu & Sticky Menu Background Color
da: Baggrundsfarve til topmenu og sticky menu

en: Top Menu Font Color
da: Topmenuens skriftfarve

en: Top Menu Font Size
da: Skriftstørrelse for topmenu

en: Top Menu Hover Background Color
da: Top Menu Hover Baggrundsfarve

en: Top Menu Hover Background Color (*applies on some hover types)
da: Top Menu Hover Baggrundsfarve (*gælder for nogle hover-typer)

en: Top Menu Hover Font Color
da: Top Menu Hover Skriftfarve

en: Top Menu Hover Type
da: Hover-type til topmenu

en: Total Price
da: Samlet pris

en: Tour Mode
da: Tour-tilstand

en: Tour Schedule on
da: Turplan på

en: Transparent Header - Top Menu Font Color
da: Transparent header - skriftfarve til topmenu

en: Transparent Header - Top Menu Hover Font Color
da: Gennemsigtig header - skrifttypefarve for topmenuen

en: Transportation
da: Transport

en: Trinidad and Tobago
da: Trinidad og Tobago

en: Tunisia
da: Tunesien

en: Turks and Caicos Islands
da: Turks- og Caicosøerne

en: Type Action names
da: Type Handlingsnavne

en: Type Agency or Developer name
da: Skriv agenturets eller udviklerens navn

en: Type Agent name
da: Skriv agentens navn

en: Type Agent, Agency or Developert name
da: Skriv agentens, agenturets eller udviklerens navn

en: Type Area names
da: Type Områdenavne

en: Type Categories,Actions,Cities,Areas,Neighborhoods or County name you want to show
da: Skriv kategorier, handlinger, byer, områder, kvarterer eller det amtsnavn, du vil vise

en: Type Category names
da: Type Kategori navne

en: Type City names
da: Type Bynavne

en: Type County/State names
da: Skriv navn på amt/stat

en: Type Keyword
da: Skriv nøgleord

en: Type Package name
da: Type Pakkenavn

en: Type Property Status
da: Type Ejendom Status

en: Type State names
da: Type Statsnavne

en: Type address, state, city or area
da: Indtast adresse, region, by eller område

en: Type article name
da: Skriv artiklens navn

en: Type company address
da: Skriv virksomhedens adresse

en: Type here the copyright message that will appear in footer. Add only text.
da: Skriv her den copyright-besked, der skal vises i sidefoden. Tilføj kun tekst.

en: Type only numbers!
da: Skriv kun tal!

en: Type your message...
da: Skriv din besked...

en: Types
da: Typer

en: Unit Card Type
da: Enhed Korttype

en: Unit border size
da: Enhedens grænsestørrelse

en: Unit/Card border color
da: Enhed/Kort kantfarve

en: United Arab Emirates
da: Forenede Arabiske Emirater

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States Minor Outlying Islands
da: USA's ydre småøer

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Unlimited listings
da: Ubegrænset antal lister

en: Unlimited listings ?
da: Ubegrænset antal annoncer?

en: Update Profile
da: Opdater profil

en: Update; Custom title instead of Features and Amenities label.
da: Opdatering; Brugerdefineret titel i stedet for Features and Amenities label.

en: Updated On
da: Opdateret den

en: Updated On:
da: Opdateret den:

en: Upgrade to "Featured" for Listing "%s" with id %s
da: Opgrader til "Featured" for Listing "%s" med id %s

en: Upgrade to Featured
da: Opgradér til fremhævet

en: Upload Image
da: Upload billede

en: Upload Video
da: Uploade video

en: Upload a different logo in jpg or png format for the Print PDF template.
da: Upload et andet logo i jpg- eller png-format til Print PDF-skabelonen.

en: Upload logos with RETINA version. For RETINA version create first retina logo. Add _2x at the end of name of the original file (for ex logo_2x.jpg for retina and logo.jpg for non retina). Upload the retina logos from Media - Add New. Help -
da: Upload logoer med RETINA-version. For RETINA-versionen skal du oprette det første retina-logo. Tilføj _2x i slutningen af navnet på den originale fil (f.eks. logo_2x.jpg for retina og logo.jpg for ikke-retina). Upload retina-logoerne fra Media - Add New. Hjælp - logo_2x

en: Upload mobile logo in jpg or png format.
da: Upload mobillogo i jpg- eller png-format.

en: Upload new file(Image or pdf)
da: Upload ny fil (billede eller pdf)

en: Upload site favicon in .ico, .png, .jpg or .gif format
da: Upload webstedets favicon i .ico-, .png-, .jpg- eller .gif-format

en: Upload social icon image
da: Upload billede af socialt ikon

en: Url where the user will be redirected after login.
da: URL, hvor brugeren vil blive omdirigeret efter login.

en: Use .00 format for decimals (ex: 1.50). Do not set price as 0!
da: Brug .00-formatet til decimaler (f.eks. 1,50). Sæt ikke prisen til 0!

en: Use .00 format for decimals (ex: 5.50). Do not set price as 0!
da: Brug .00-formatet til decimaler (f.eks. 5,50). Sæt ikke prisen til 0!

en: Use CTRL to select multiple fields for listing submission page.
da: Brug CTRL til at vælge flere felter til siden med indsendelse af lister.

en: Use Cache for Google maps ?(*cache will renew itself every 3h)
da: Brug Cache til Google maps? (*cache fornyer sig selv hver 3. time)

en: Use Classic tour schedule?
da: Bruge den klassiske turplan?

en: Use Composer Settings
da: Brug Composer-indstillinger

en: Use Custom Fields For Advanced Search?
da: Brug brugerdefinerede felter til avanceret søgning?

en: Use Featured Image
da: Brug udvalgt billede

en: Use Float Search Form?
da: Brug Float Search Form?

en: Use Floor Plans
da: Brug plantegninger

en: Use Full Price Pins?
da: Bruge pins til fuld pris?

en: Use GDPR Checkbox ?
da: Brug GDPR afkrydsningsfelt ?

en: Use Geo Location Search
da: Brug Geo Location Search

en: Use Optima Express plugin (idx plugin by ihomefinder) - you will need to enable the plugin ?
da: Brug Optima Express-plugin (idx-plugin fra ihomefinder) - du skal aktivere plugin'et?

en: Use Pin Cluster on map
da: Brug Pin Cluster på kortet

en: Use Saved Search Feature?
da: Brug funktionen Gemt søgning?

en: Use Slider in Property Unit
da: Brug skyderen i ejendomsenheden

en: Use Sticky Footer?
da: Brug klæbrig sidefod?

en: Use Sticky Sidebar on Property page
da: Brug Sticky Sidebar på ejendomssiden

en: Use Sticky mobile header?
da: Brug Sticky mobile header?

en: Use a comma to separate the time slots(Ex : 12:00 am, 12:30am)
da: Brug et komma til at adskille tidspunkterne (f.eks. 12:00, 12:30)

en: Use a custom property page template
da: Brug en brugerdefineret ejendoms side skabelon

en: Use file reading for pins?
da: Brug filaflæsning til pins?

en: Use file reading for pins? (*recommended for over 200 listings. Read the manual for differences between file and mysql reading)
da: Bruge filaflæsning til pins? (*anbefales til over 200 lister. Læs manualen for forskelle mellem fil- og mysql-læsning)

en: Use image effect? yes/no
da: Brug billedeffekt? ja/nej

en: Use indian format for price?
da: Brug indisk format til pris?

en: Use price Pins?
da: Brug prisnåle?

en: Use price Pins?(The css class for price pins is "wpestate_marker" . Each pin has also receive a class with the name of the category or action: For example "wpestate_marker apartments sales")
da: Brug prisnåle (css-klassen for prisnåle er "wpestate_marker"). Hver pin har også fået en klasse med navnet på kategorien eller handlingen: For eksempel "wpestate_marker apartments sales")

en: Use single Image Pin?
da: Brug en enkelt billednål?

en: Use sticky search?
da: Bruger du sticky search?

en: Use the "Upload" button and "Insert into Post" button from the pop up window.
da: Brug knappen "Upload" og knappen "Indsæt i indlæg" i pop op-vinduet.

en: Use the "Upload" button and "Insert into Post" button from the pop up window. Add a small logo.
da: Brug knappen "Upload" og knappen "Indsæt i indlæg" i pop op-vinduet. Tilføj et lille logo.

en: Use the free or the prepaid version of the currencyconverterapi.com ?
da: Bruger du den gratis eller den forudbetalte version af currencyconverterapi.com?

en: Use this unit/card?
da: Bruger du denne enhed/det her kort?

en: User
da: Bruger

en: User Dashboard Design
da: Buger Dashboard design

en: User Dashboard Menu Background
da: Bruger Dashboard Menu Baggrund

en: User Dashboard Menu Color
da: Farve på brugerdashboardets menu

en: User Dashboard Menu Hover Color
da: Bruger Dashboard Menu Hover Farve

en: User Dashboard Menu Item Background Color
da: Baggrundsfarve for menupunkt på brugerdashboard

en: User Dashboard Package Background
da: Baggrund for brugerdashboard-pakken

en: User Dashboard Package Color
da: Farve på brugerpanelets pakke

en: User Id
da: Bruger-id

en: User Role Settings
da: Bruger indstillinger

en: User:
da: Bruger:

en: Username
da: Brugernavn

en: Userpin in geolocation
da: Mærke ved geolokation

en: Users can type the password on registration form?
da: Kan brugerne skrive adgangskoden på registreringsformularen?

en: Using this option you can define the width of the content in percent.Sidebar will occupy the rest of the main content space.
da: Med denne indstilling kan du definere indholdets bredde i procent, så sidebaren optager resten af pladsen til hovedindholdet.

en: VERY IMPORTANT!</strong></br>- Make a backup of your site before modifying thumbs. You can revert the backup if you do not like how your changes influence your site design.</br>- Your changes will influence design (thumbs height / width could look different than in default design) and speed (the bigger width and height values are, the slower the site could be)</br>- Learn about WordPress thumbs and how they work before making changes -  https://developer.wordpress.org/reference/functions/add_image_size/
da: MEGET VIGTIGT!</strong></br>- Lav en backup af din side, før du ændrer thumbs. Du kan vende tilbage til sikkerhedskopien, hvis du ikke kan lide, hvordan dine ændringer påvirker dit webstedsdesign.</br>- Dine ændringer vil påvirke design (tommelfingrenes højde / bredde kan se anderledes ud end i standarddesignet) og hastighed (jo større bredde- og højdeværdier er, jo langsommere kan webstedet være)</br>- Lær om WordPress-tommelfingre, og hvordan de fungerer, før du foretager ændringer - https://developer.wordpress.org/reference/functions/add_image_size/

en: Values between 0 -invisible and 1 - fully visible
da: Værdier mellem 0 - usynlig og 1 - fuldt synlig

en: Vertical or horizontal ?
da: Lodret eller vandret?

en: Via video chat
da: Via videochat

en: Video From:
da: Video fra:

en: Video Placeholder Image
da: Pladsholderbillede til video

en: Video Tutorial
da: Video vejledning

en: View
da: Vis

en: View Agent
da: Se mægler

en: View Cart
da: Vis Kurv

en: View Developer
da: Se udvikler

en: View Invoices
da: Se Fakturaer

en: View Membership Packages
da: Se medlemskabspakker

en: View Message
da: Se besked

en: View Profile
da: Vis Profil

en: View Property
da: Vis ejendom

en: View Searches
da: Se søgninger

en: Vimeo Link
da: Vimeo-link

en: Vimeo page link, with https://
da: Link til Vimeo-side, med https://

en: Virgin Islands (British)
da: Jomfruøerne (Britisk)

en: Virgin Islands (U.S.)
da: Amerikanske Jomfruøer.

en: Virtual Tour
da: Virtuel tur

en: Virtual Tour
da: Virtuel rundvisning

en: Virtual Tour in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Virtual Tour i fanebladet. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: Virtual Tour. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Virtuel rundvisning. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: Visible Items
da: Synlige emner

en: Walkscore APi Key
da: Walkscore APi Nøgle

en: Walkscore Label in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Walkscore Label i fanebladet. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist.

en: Walkscore Label. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Etiket til gangscore. Sæt den blank, hvis du ikke vil have den vist.

en: Walkscore info doesn't show if you don't add the API. Score is available for any address in the United States, Canada, and Australia. Register for an API (free) here https://www.walkscore.com/professional/api-sign-up.php
da: Walkscore-info vises ikke, hvis du ikke tilføjer API'en. Score er tilgængelig for enhver adresse i USA, Canada og Australien. Registrer dig for en API (gratis) her https://www.walkscore.com/professional/api-sign-up.php

en: Walkscore section
da: Walkscore-sektion

en: Wallis and Futuna Islands
da: Wallis og Futuna-øerne

en: We will use 1 single pins for all markers. This option will decrease the loading time on you maps.
da: Vi vil bruge 1 enkelt pin til alle markører. Denne mulighed vil reducere indlæsningstiden på dine kort.

en: We will use this property data as sample info for Elementor Preview for all properties. If blank we will use the data from the last property published.
da: Vi vil bruge disse ejendomsdata som prøveinfo til Elementor Preview for alle ejendomme. Hvis den er tom, bruger vi dataene fra den sidst offentliggjorte ejendom.

en: Website (without http):
da: Hjemmeside (uden http):

en: Wechat Link
da: Wechat-link

en: Wechat page link, with https://
da: Link til Wechat-side, med https://

en: Week
da: Uge

en: Weeks
da: Uger

en: Western Sahara
da: Vest Sahara

en: What Map System you want to use?
da: Hvilket kortsystem vil du bruge?

en: What map system you want to use
da: Hvilket kortsystem du ønsker at bruge

en: What type of alignment (vertical or horizontal) ?
da: Hvilken type justering (lodret eller vandret)?

en: What type of items
da: Hvilken type genstande

en: What type of slider do you use?
da: Hvilken type slider bruger du?

en: What's Nearby
da: Hvad er der i nærheden?

en: WhatsApp Link
da: WhatsApp-link

en: WhatsApp page link, with https://
da: Link til WhatsApp-side, med https://

en: When downgraded to free - how many listings should be available
da: Når nedgraderet til gratis - hvor mange lister skal være tilgængelige?

en: When the page is with sidebar the no of listings per row will be 2 or 3 - depending on your selection
da: Når siden er med sidebar, vil antallet af lister pr. række være 2 eller 3 - afhængigt af dit valg

en: Where to show the currency symbol?
da: Hvor skal valutasymbolet vises?

en: Where to show the sidebar for blog category/archive list.
da: Hvor skal sidebjælken til blogkategori/arkivliste vises?

en: Where to show the sidebar in property page.
da: Hvor skal sidepanelet vises på egenskabssiden?

en: Where to show the sidebar on the agent page.
da: Hvor skal sidepanelet vises på agentsiden?

en: Which city has this area
da: Hvilken by har dette område

en: Which county / state has this city
da: Hvilket amt/stat har denne by

en: Which sidebar to show for blog category/archive list. Create new Sidebars from Appearance -≥ Sidebars.
da: Hvilken sidebjælke skal vises for blogkategori/arkivliste? Opret nye sidebjælker fra Udseende -≥ Sidebjælker.

en: Which sidebar to show in agent page? Create new Sidebars from Appearance -≥ Sidebars.
da: Hvilken sidebar skal vises på agentsiden? Opret nye sidebjælker fra Udseende -≥ Sidebjælker.

en: Wide Footer?
da: Bred sidefod?

en: Wide Header?
da: Bred overskrift?

en: Wide or Boxed?
da: Bredt eller i kasser?

en: Widget Border Color
da: Widget kantfarve

en: Widget Border Size
da: Widget kantstørrelse

en: Widget Font color
da: Widget Skriftfarve

en: Widget Internal Padding - Bottom
da: Widget intern polstring - bund

en: Widget Internal Padding - Left
da: Widget intern polstring - venstre

en: Widget Internal Padding - Right
da: Widget intern polstring - højre

en: Widget Internal Padding - Top
da: Widget intern polstring - top

en: Width
da: Bredde

en: Width of the logo and user menu area.
da: Bredde på logo og brugermenuområde.

en: Will deactivate theme cache and increase loading time. (*only for properties)
da: Deaktiverer temaets cache og øger indlæsningstiden. (*kun for egenskaber)

en: Wire instructions for direct payment
da: Bankoverførsel betalingsinstruktioner

en: WooCommerce Settings
da: WooCommerce indstillinger

en: Works only for Header Image!
da: Virker kun til overskriftsbilleder!

en: Works with "Use FLoat Form" options set to no! Doesn't apply to search type 3.
da: Virker med "Brug FLoat Form" indstillingen sat til nej! Gælder ikke for søgetype 3.

en: WpResidence - Property Page Design
da: WpResidence - Design af ejendomsside

en: X - Twitter Access Token
da: X - Twitter-adgangstoken

en: X - Twitter Access Token Secret is required for theme Twitter widget.
da: X - Twitter Access Token Secret er påkrævet for temaets Twitter-widget.

en: X - Twitter Access Token is required for theme Twitter widget.
da: X - Twitter Access Token er påkrævet for temaets Twitter-widget.

en: X - Twitter Cache Time
da: X - Twitter Cache-tid

en: X - Twitter Consumer Secret
da: X - Twitter forbrugerhemmelighed

en: X - Twitter Consumer Secret is required for theme Twitter widget.
da: X - Twitter Consumer Secret er påkrævet for temaets Twitter-widget.

en: X - Twitter consumer_key is required for theme Twitter widget. See this help article before:
da: X - Twitter consumer_key er påkrævet for temaets Twitter-widget. Se denne hjælpeartikel før:

en: X - Twitter page link
da: X - Link til Twitter-side

en: X - Twitter page link, with https://
da: X - Link til Twitter-side, med https://

en: X- Twitter Cache Time
da: X- Twitter Cache-tid

en: Year
da: År

en: Year Built:
da: Byggeår:

en: Year Buit
da: Byggeår

en: Yearly Tax Rate
da: Årlig skatteprocent

en: Yearly Tax Rate:
da: Årlig skatteprocent:

en: Years
da: År

en: Yelp - no of results
da: Yelp - ingen resultater

en: Yelp Api Client ID
da: Yelp Api klient-id

en: Yelp Api Key
da: Yelp Api-nøgle

en: Yelp Categories
da: Yelp-kategorier

en: Yelp Categories to show on front page
da: Yelp-kategorier skal vises på forsiden

en: Yelp Details
da: Yelp-detaljer

en: Yelp Distance Measurement Unit
da: Yelp Afstandsmålingsenhed

en: Yelp Views
da: Yelp-visninger

en: Yelp Views in the tab. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Yelp Views i fanebladet. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: Yelp Views. Set it blank if you don't want it to appear.
da: Yelp-visninger. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: Yelp settings
da: Yelp indstillinger

en: Yes
da: Ja

en: You are on membership mode. There are no details to show for this mode.
da: Du er i medlemskabstilstand. Der er ingen detaljer at vise for denne tilstand.

en: You can enable or disable PayPal buttons.
da: Du kan aktivere eller deaktivere PayPal-knapper.

en: You can enable or disable Stripe button.
da: Du kan aktivere eller deaktivere Stripe-knappen.

en: You can get it from here: https://www.mapbox.com/. If you leave it blank we will use the default openstreet server which can be slow
da: Du kan hente den her: https://www.mapbox.com/. Hvis du lader den være tom, bruger vi standard openstreet-serveren, som kan være langsom

en: You can reply to private messages from "Inbox" page in your user account.
da: Du kan svare på private beskeder fra siden "Indbakke" på din brugerkonto.

en: You cannot use special characters like "&". After changing the url you may need to wait for a few minutes until WordPress changes all the urls. In case your new names do not update automatically, go to Settings - Permalinks and Save again the "Permalinks Settings" - option "Post name"
da: Du kan ikke bruge specialtegn som "&". Når du har ændret url'en, skal du muligvis vente et par minutter, indtil WordPress har ændret alle url'erne. Hvis dine nye navne ikke opdateres automatisk, skal du gå til Indstillinger - Permalinks og gemme "Permalinks-indstillinger" - indstillingen "Indlægsnavn" igen

en: You have successfully registered.
da: Du har registreret dig med succes.

en: You need WooCommerce Plugin Installed and Active & and a WooCommerce Merchant Enabled. <a href="http://help.wpresidence.net/article/install-woocommerce-and-use-woocommerce-payments/" target="_blank">See help page</a>.
    Payments are considerd complete once the Order for a particular items has the status "Processing or Complete " .</br>
    WooCommerce does not suport recurring payments for Membership Submission.
da: Du skal have WooCommerce Plugin installeret og aktivt og en WooCommerce Merchant aktiveret. <a href="http://help.wpresidence.net/article/install-woocommerce-and-use-woocommerce-payments/" target="_blank">Se hjælpesiden</a>.
    Betalinger betragtes som fuldførte, når ordren for en bestemt vare har status "Behandling eller fuldført".</br>
    WooCommerce understøtter ikke tilbagevendende betalinger for Membership Submission.

en: You need to be logged in in order to send a private message!
da: Du skal være logget ind for at kunne sende en privat besked!

en: You need to register your license to be able to take advantage of lifetime auto-updates and import our ready-made demo content
da: Du skal registrere din licens for at kunne drage fordel af automatiske livstidsopdateringer og importere vores færdige demoindhold

en: You will need a hubspot account and an api key.
da: Du skal bruge en hubspot-konto og en api-nøgle.

en: Your City
da: Din by

en: Your Current Package :
da: Din nuværende pakke :

en: Your Current Package:
da: Din nuværende pakke:

en: Your Current Package:
da: Din nuværende pakke:

en: Your Email
da: Din e-mail

en: Your Favicon
da: Dit Favicon

en: Your Logo
da: Dit logo

en: Your Message
da: Din Besked

en: Your Name
da: Dit navn

en: Your Phone
da: Dit telefonnr

en: Your State Code (ex CA)
da: Din statskode (f.eks. CA)

en: Your Sticky Header Logo
da: Dit sticky header-logo

en: Your Transparent Header Logo
da: Dit gennemsigtige overskriftslogo

en: Your Twitter Username
da: Dit Twitter-brugernavn

en: Your license has been successfully revoked.
da: Din licens er blevet inddraget.

en: Your message is empty !
da: Din besked er tom!

en: Your request will be confirmed via email or private message.
da: Din anmodning vil blive bekræftet via e-mail eller privat besked.

en: Youtube Link
da: Youtube-link

en: Youtube page link, with https://
da: Link til Youtube-side, med https://

en: Zillow api key
da: Zillow API-nøgle

en: Zillow api key is required for Zillow Widget.
da: Zillow API-nøgle kræves til Zillow widget.

en: Zip
da: Postnummer

en: add to favorites
da: Tilføj til favorit

en: all
da: Alle

en: all closed
da: alle lukkede

en: all open
da: alle åbne

en: boxed
da: i kasse

en: category
da: kategori

en: click to add feature
da: klik for at tilføje funktion

en: click to add new status
da: klik for at tilføje en ny status

en: create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you post we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer much faster. Thank you!
da: opret en konto og send en billet. Registreringen er enkel, og så snart du skriver, får vi besked. Vi svarer normalt inden for de næste 24 timer (undtagen i weekenden). Brug venligst dette system og ikke e-mailen. Det vil hjælpe os med at svare meget hurtigere. Tak for hjælpen!

en: default
da: standard

en: delete
da: slet

en: disabled
da: deaktiveret

en: display a list with items in a category
da: vis en liste med elementer i en kategori

en: expired
da: udløbet

en: favorite
da: favorit

en: featured text
da: fremhævet tekst

en: feet
da: fod

en: footer form
da: formular til sidefod

en: from
da: fra

en: greenhouse gas emissions index class
da: indeks for udledning af drivhusgasser

en: greenhouse gas emissions kgCO2/m2a:
da: udledning af drivhusgasser kgCO2/m2a:

en: half map
da: halvt kort opdelt side

en: hectares
da: hektar

en: help
da: hjælp

en: how many items
da: hvor mange varer

en: if "yes" we will not show the address or exact location on property page map.
da: hvis "ja", viser vi ikke adressen eller den nøjagtige placering på ejendommens sidekort.

en: if you don't know how to get your license key. Thank you!
da: hvis du ikke ved, hvordan du får fat i din licensnøgle. Tak for hjælpen!

en: left
da: venstre

en: link to global listing
da: link til global liste

en: link to global listing with http
da: link til global liste med http

en: list
da: liste

en: list of action ids separated by comma (*only for properties)
da: liste over handlings-id'er adskilt af komma (*kun for egenskaber)

en: list of agent action names
da: liste over navne på agenthandlinger

en: list of agent area names
da: liste over navne på agentområder

en: list of agent category names
da: liste over navne på agentkategorier

en: list of agent city names
da: liste over agenters bynavne

en: list of area ids separated by comma (*only for properties)
da: liste over område-id'er adskilt af komma (*kun for egenskaber)

en: list of category id's sepearated by comma
da: liste over kategori-id'er adskilt af kommaer

en: list of category id's sepearated by comma (*only for properties)
da: liste over kategori-id'er adskilt af komma (*kun for egenskaber)

en: list of city ids separated by comma (*only for properties)
da: liste over by-id'er adskilt af komma (*kun for ejendomme)

en: list of county/State ids separated by comma (*only for properties)
da: liste over county/state-id'er adskilt af komma (*kun for ejendomme)

en: list of property status ids separated by comma (*only for properties)
da: liste over egenskabsstatus-id'er adskilt af komma (*kun for egenskaber)

en: list of state ids separated by comma (*only for properties)
da: liste over tilstands-id'er adskilt af komma (*kun for egenskaber)

en: list properties or articles
da: liste egenskaber eller artikler

en: load agents
da: belastningsmidler

en: load articles
da: læs artikler

en: load more listings
da: Hent flere

en: logo
da: Logo

en: meters
da: meter

en: more agents
da: flere agenter

en: more articles
da: flere artikler

en: more listings
da: flere lister

en: no
da: nej

en: no sidebar
da: ingen sidebar

en: none
da: Ingen

en: only the first one open
da: kun den første er åben

en: print page
da: udskriv side

en: properties
da: egendomme

en: property Size
da: Areal m2

en: property status
da: Ejendomsstatus

en: property_details Label. Set it blank if you don't want it to appear.
da: ejendom_detaljer Etiket. Sæt den blank, hvis du ikke ønsker, at den skal vises.

en: published
da: offentliggjort

en: reCaptcha settings
da: reCaptcha indstillinger

en: reCaptha secret key
da: reCaptha hemmelig nøgle

en: reCaptha site key
da: reCaptha site nøgle

en: read more
da: Se mere

en: remove from favorites
da: fjern fra favoritter

en: right
da: højre

en: see less facts
da: se mindre fakta

en: see more facts
da: se flere fakta

en: share this page
da: del denne side

en: sort items by
da: sorter elementer efter

en: square
da: Square-o

en: terms & conditions
da: vilkår og betingelser

en: the file Google map does NOT exist or is NOT writable
da: filen Google map findes IKKE eller kan IKKE skrives

en: title or client postion
da: titel eller kundeposition

en: to
da: til

en: type 1 or 2
da: type 1 eller 2

en: type 1, 2, 3 or 4
da: type 1, 2, 3 eller 4

en: type here feature name..
da: skriv her funktionens navn...

en: type here the new status...
da: skriv her den nye status...

en: unlimited
da: ubegrænset

en: unread
da: ulæst

en: what kind of slider to use on property page lightbox
da: hvilken slags slider skal man bruge på en lightbox på en ejendomsside?

en: wide
da: bred

en: yards
da: værfter

en: yes
da: ja
